ביטוח למטפלים באומנות

כמו כל טיפול או מקצוע פרא – רפואי כזה או אחר, גם המטפלים באומנות מטפלים בנפש האדם. מתוקף עבודתם הם חשופים לתביעות נזיקין מצד מטפלים ולכן זקוקים לפוליסת ביטוח למטפלים באומנות. כל המידע בעמוד הבא:

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים באומנות

טיפול באומנות הוא טיפול רגשי כאשר הכלי שבאמצעותו המטפל משתמש הוא האומנות. בעזרת האומנות מגיע המטפל אל נבכי הנפש בדיוק כמו בקליניקה אצל הפסיכולוג. בגלל שזהו מקצוע אשר עוסק בנפש האדם, כחלק מהטיפול יגיע המטופל למסקנות אשר ישפיעו על חייו. אך כמו בכל מקצוע טיפולי, גם המטפלים באומנות הם בני אדם אשר עלולים לטעות בהכוונתם המקצועית או לשדר משהו שהם לא התכוונו אליו. 

מקרים מסוג זה עלולים לגרור תביעות מצד המטופלים כלפי המטפלים באומנות ולשם כך הם זקוקים להגנה באמצעות ביטוח למטפלים באומנות. כמו כן, מטפלים באומנות משתמשים כחלק מן הטיפול בכל מיני חומרי אומנות אשר לעיתים חלילה עלולים לגרום למטופל נזק גופני. גם לכך יש פיתרון כיום וניתן להיעזר בפוליסת ביטוח צד ג' בנוסף לפוליסת האחריות המקצועית.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

מהו ביטוח אחריות מקצועית למטפלים באומנות?

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים באומנות הוא ביטוח שמטרתו להגן על המטפלים באומנות מפני תביעות נזיקין מצד המטופלים. מטופלים אשר חשים כי המטפל באומנות כשל באחריותו המקצועית כלפיהם וגרם להם נזק כלשהו עלולים לגשת ולתבוע. תביעה כזו גוררת אחריה תשלומים רבים בגין הוצאות משפט ובגין פיצויי המטופל בעת הצורך. במצבים אלו, המטפל באומנות עלול למצוא עצמו בבעיה כספית שאילולא כיסוי הביטוח, כנראה שיהיה לו קושי לעמוד בתשלומים אלו. פוליסת הביטוח מבטיחה כיסוי ההוצאות, כך שמעבר למצב הלא נעים של תביעה ומשפט, לפחות ניתן להימנע מהנזק הכלכלי שעלול להגיע במצבים אלו.

מהי פוליסת ביטוח צד ג'?

פוליסת ביטוח צד ג' היא פוליסה נפרדת מביטוח אחריות מקצועית (או כהרחבה בפוליסה) ומומלץ להוסיף אותה כאשר במקצועות מסוימים קיים סיכוי כי גופו של המטופל עלול להינזק. במקרה של מטפלים באומנות אשר משתמשים בחומרי אומנות שעלולים חלילה להזיק, כמו לדוגמא החלקה של לקוח בשטח הקליניקה, שימוש באקדח דבק חם אשר עלול בטעות לקבל ממנו כוויות בידיים ועוד. במקרים אלה כדאי שיהיה לכם גם ביטוח צד ג'.

אנחנו פה בשבילך

כאשר עושים ביטוח אחריות מקצועית למטפלים באומנות, חשוב מאוד לבדוק האם הפוליסה תקפה במידה ומטופל נזכר אחרי כמה שנים באירוע מסוים והחליט לתבוע. כמו כן, כדאי לבדוק שהכיסוי הביטוחי הוא מספיק גבוה על מנת לכסות את כל ההוצאות בעת תביעה.

דבר נוסף וחשוב מאוד הוא לעשות ביטוח למטפלים באומנות בסוכנות ביטוח אשר מכירה היטב את מקצוע הטיפול באומנות ויודעת עם אילו אתגרים המטפלים מתמודדים. בדומה למקצועות טיפול רבים, גם למטפלים באומנות יש התמחויות. חלקם מטפלים בילדים, חלקם בנוער וחלקם במבוגרים. את הפרטים הללו יש לכלול בפוליסה ולהתאים אותה לצרכי המטפל. סוכן ביטוח מיומן כמו במרכז הביטוח למקצועות הספורט, ידע להתאים עבורכם את הפוליסה הנכונה והמדויקת עבורכם.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלים באומנות

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן