פציעות ספורט – 5 טיפים שחשוב להכיר

במאמר הבא ריכזנו עבורכם 5 טיפים שמתאימים לכל מתאמן ובכל סוג של פעילות גופנית. אז איך מומלץ לשמור על עצמנו כנגד פציעות ספורט?

תוכן עניינים

כשאנו מבצעים פעילות ספורטיבית, אין ספק שאנו משפרים את בריאות הגוף. פעילות גופנית שמתבצעת על בסיס קבוע יכולה להפחית את הסיכון לחלות במחלות לב, השמנה ועוד. עם זאת, כאשר אנו מגזימים בעומס על שרירי הגוף, הגידים והמפרקים אנו יכולים לגרום לפציעות ספורט ונזקים שגורמים לכאבים, דלקות והתכווצויות שרירים.

מתיחות, חימום ושחרור

כאשר אנו מתחילים בפעילות ספורטיבית השרירים שלנו אינם במצב בו הם רוויים בחמצן, אימון בעצימות גבוהה כאשר לא בוצעו מתיחות וחימום בצורה נכונה יכולה לגרום לכאבי ברכיים, שרירים תפוסים, דורבן וכאבים בכפות הרגליים ועוד.

חשוב מאוד לבצע מתיחות בסוף האימון מאחר שהמתיחות משפרות את הגמישות של השרירים, הגידים והמפרקים. מתיחות לאחר אימון משחררות חומצות חלב שהצטברו בשרירים וכך מאפשרות לנו להתחיל את האימון הבא מבלי שהשרירים יהיו תפוסים.

תזונה נכונה ושתית נוזלים באימון

ארנולד שווצנגר תמיד היה אומר לכל מי שהתאפר מגודלו המרשים כשהיה בונה גוף מקצועי – "התזונה היא 70% מהעבודה". חשוב מאוד להקפיד על ארוחות מסודרות לפני ואחרי האימון ושתית מים מרובה. כאשר אנו מבצעים אימון בעצימות גבוהה מבלי שיהיה לנו מקור אנרגיה זמין, מאגר הפחמימות בגופנו מרוקן, וכך אנו "חלשים יותר" באימון.

אי הקפדה על תזונה נכונה לפני אימון גורמת לחוסר ריכוז וסבירות גדולה לבצע תנועה לא נכונה, אי שתית מים בכמות מספקת יכולה לגרום להתייבשות הספורטאי, נזקים למפרקים לגידים ולרצועות.

ניתן להפחית פציעות ספורט באמצעות באמצעות הקשה לגוף

תוך כדי אימון, ישנם רצונות תמיד לדחוף את עצמינו קדימה ולהשתפר. לעיתים עודף מוטיבציה יכול לגרום לפציעות חמורות. בכל אירוע מרתון אנו שומעים על פצועים ולעיתים הרוגים אשר קרסו תוך כדי אירוע הספורט. הדבר הכי חשוב אצל מתאמנים הוא לדעת מתי הכאב הוא כאב טוב או כאב רע:

  • כאב טוב הוא כאב באימון שמלווה לאחר מכן בשיפור המערכות הפיזיולוגיות בגוף
  • כאב רע הוא כאב שנובע מדלקות שרירים, פציעות עבר, תחושה כללית של ערפול הכרה ועוד.

לפעמים לוקח שנים לעוסקים בספורט להבין איך לקרוא את הסממנים הללו ולהכיר את גופם. עד אז, תמיד תשאלו את עצמיכם את השאלה "האם אני דוחק/ת בעצמי יתר על המידה"

במידה ונפצעתם חשוב להגן על עצמכם עם ביטוח תאונות לספורטאים

כאשר ספורטאי נפצע, הוא חשוף לנזקים כלכליים רבים כמו אובדן ימי עבודה, אובדן השתכרות עתידית כתוצאה מנכות ואובדן כושר עבודה. לכן, רצוי מאוד לשקול לרכוש את הביטוחים הבאים:

  • ביטוח תאונות אישיות לספורטאים
  • ביטוח בריאות
  • ביטוח סיעודי לספורטאים
  • ביטוח אובדן כושר עבודה.

אנו במרכז הישראלי לביטוח מקצועות הספורט מתמחים בביטוחים המתאימים לספורטאים. במידה ואת/ה ספורטאי חובב או מקצועי, חשוב שתגן על עצמך עם ביטוח תאונות אישיות לספורטאים אשר נותן פיצוי כספי במידה וחס וחלילה נפצעת.

צרו איתנו קשר ונשמח לסייע:

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

אולי יעניין אתכם:

המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה המשלימה

אנו סוכנות הביטוח המובילה בישראל בביטוח מקצועות הספורט ורפואה אלטרנטיבית. אנו מבטחים מאמנים, חדרי כושר, בריכות שחיה, אחריות מקצועית למטפלים ועוד.

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
ביטוח בריאות לספורטאים
למדו כיצד תוכלו לקבל הנחה בעקבות העיסוק בספורט
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

דילוג לתוכן