ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים

מטופלים רבים כיום פונים לדיאטנים על מנת ליצור תפריט אשר מתאים למצבם הרפואי. תהליכי דיאטה יכולים להשיג מצד אחד את המטרות שלשמן נפגש המטופל עם הדיאטנים ומצד שני עלול לגרור גם השלכות נוספות על הגוף. כאשר קורה מצב כזה, עלול המטופל לתבוע את הדיאטן בתביעת נזיקין ולשם כך נועד ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים. 

תהליכי דיאטה עלולים לגרור תביעות

כמעט כל אדם נתקל בזמן זה או אחר בחייו בהיעזרות בשירותי הדיאטנים, אם זה לצורך ירידה במשקל, איזון סכרת או מחלות אחרות, איזון הויטמינים בגוף ועוד. תהליך הדיאטה הוא תהליך מבוקר בו המטופל נפגש עם הדיאטנים בפרק זמן מסוים, כאשר הרבה מן התהליך נעשה בביתו באופן עצמאי.

לעיתים תהליכי דיאטה מאזנים את הגוף ומגיעים למטרה שלשמה התחיל הטיפול אצל הדיאטן ובו זמנית גם מדלדלים מצבורים טובים אחרים בגוף או יוצרים מצבים פסיכולוגיים רגישים. הדיאטן אשר היה קשוב למטופל ולצרכים שלו, הצליח לפתור את בעייתו של המטופל, אך גם גרר עימו השלכות וסיכונים אשר המטופל ראה בהם רשלנות רפואית והחליט לתבוע פיצויים. לרוב מדובר בכסף רב מאוד.

כל בעל מקצוע טיפולי רוצה לעזור למטופליו בצורה הטובה ביותר, אך לעיתים ללא כל כוונה ובתום לב הטיפול הביא עימו השלכות לא צפויות. במצבים אלו המטופלים עלולים להחליט לתבוע על רשלנות בעת הטיפול. לכן חשוב שלעוסקים במקצועות התזונה יהיה ביטוח אחריות מקצועית אשר יגן עליהם במצבי תביעה. ביטוח מסוג זה מגן על הדיאטן / דיאטנית מפני עלויות משפט גבוהות וגם מספק עבורם הגנה משפטית נכונה ומתאימה לסיכוני המקצוע.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח דיאטנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים?

כאשר עושים ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנים, למעשה יוצרים רשת הגנה מקרה תביעה שהוא במסגרת העבודה כדיאטן. ביטוח לדיאטנים מכסה הוצאות משפט, כיסוי פיצויי המטופל במידה ויהיו, הרחבות ביטוח צד ג' (או כהרחבה לביטוח אחריות מקצועית או כפוליסה נפרדת) ועוד סעיפים אשר מתאימים ספציפית למקצוע זה. רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית היא בהחלט צעד נבון שיגן עליכם במקרים אלו והיא תופעל במקרה והמטופל יגיש תביעת נזיקין לרכושו או גופו במקרה בו הוא טוען שזה נגרם כתוצאה מרשלנות שלכם כדיאטנים.

דגש ברכישת ביטוח לדיאטנים

אחד הדברים החשובים לשים עליהם דגש בביטוח לדיאטנים הוא סוכנות הביטוח אליה אתם פונים. חשוב שזו תהיה סוכנות ביטוח אשר מכירה היטב את תחום ביטוחי המקצועות הפרא – רפואיים ויודעת מה חשוב לכלול באופן מדויק בתוך פוליסה כזו, על מנת שהיא תגן עליכם בצורה טובה במצבי תביעה. אצלנו במרכז הביטוח למקצועות הספורט, עוסקים בדיוק בביטוחים מסוג זה.

אנחנו פה בשבילך

מומלץ לבדוק מספר דברים נוספים כמו גובה הכיסוי של הפוליסה, שחשוב שתהיה מספיק גבוהה על מנת לכסות היטב את הוצאות המשפט, האם הביטוח מכסה גם תביעות שנתבעו לאחר מספר שנים? ובמידה וקיימת קליניקה או ציוד מסוים, האם כדאי להרחיב את הפוליסה לצד ג' ועוד. 

פנו אלינו ונשמח לסייע.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח דיאטנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

דילוג לתוכן