ביטוח למטפלי פלדנקרייז

מטפלי פלדנקרייז הם מטפלים ברפואה משלימה שעוזרים לאנשים להגיע למקסום התנועה שלהם בלי הרבה מאמץ. כחלק מהטיפול הם משלבים תנועה מסוגים שונים ושינוי הרגלים, שלמטופלים מסוימים ובסיטואציות מסוימות עלולים לגרום גם לנזק. 

בשל כך הם חשופים לתביעות נזיקין ולכן חשוב שיהיה להם ביטוח אחריות מקצועית למטפלי פלדנקרייז. על ביטוח זה נדבר בכתבה הבאה.

מיהם המטפלים בפלדנקרייז ומהם סיכוני המקצוע?

פלדנקרייז (Feldenkrais Method) היא שיטת טיפול אלטרנטיבית שמטרתה לעזור לאדם להגיע למקסום יכולות התנועה שלו במינימום מאמץ. מטפלים בשיטה זו עוזרים לאדם לבצע שינוי הרגלים בתנועות שהם מבצעים ביום יום, כך שהגוף חש בשינויים במערכת העצבית ועם הזמן יש שיפור במאמץ ובתחושת הכאב. כחלק משיטת הטיפול עובדים על יציבה נכונה, שיווי משקל, תנועה וחידוד החושים.

טיפול בפלדנקרייז מתאים כיום גם עבור אנשים בריאים שמעוניינים לתת לגוף שלהם יכולת תנועה ויציבה טובה וגם עבור אנשים שמתמודדים עם בעיות שונות כמו כאבים כרוניים, טרשת נפוצה, פרקינסון, תסמונת קדם וסתית, הפרעות אכילה, פיברומיאלגיה ועוד. אנשים אלו מתמודדים עם כאבים וסימפטומים גופניים שהטיפול יכול לעזור ולשפר.

למטפלים בשיטת פלדנקרייז יש קהל רחב וכמו שאתם מבינים, חלק מהאנשים מגיעים עם בעיות לא פשוטות. לכל מטופל כזה, חייב המטפל לעשות הערכת סיכונים כדי לדעת שהטיפול לא פוגע במטופל פיזית. אך כמו שאנו יודעים, גם מטפלי פלדנקרייז הם בני אנוש וטעויות אנוש זה דבר שעלול לקרות, גם אם נעשה אבחון מקצועי ואיכותי.

נזק שנגרם למטופל בריא או חולה עלול לגרור עמו תביעות נזיקין בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, לאחר תקופה מסוימת. זה יכול להיות נזק גופני לשרירים מסוימים או החמרה של המחלה בה הם חולים וחשוב לציין שלא תמיד הטיפול עצמו יהיה הגורם להחמרה, אך המטופל יחשוב אחרת ויחליט לתבוע את המטפל. תביעת נזיקין היא תביעה שגוררת עמה הוצאות משפט גבוהות שהמטפל לרוב לא יכול לעמוד בהם והוא חייב שיהיה לו מעטפת הגנה כלשהי.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

הפתרון - ביטוח מקצועי למדריכי שיטת פלדנקרייז

אז מה עושים? איך מטפל בפלדנקרייז יכול להגן על עצמו בעת תביעה?​ בכל מקצוע וגם במקצוע הטיפול בפלדנקרייז, חשוב להבין היטב את הסיכונים שעומדים מולכם ולהתאים לכם ביטוח למטפלי פלדנקרייז. פוליסה זו מקנה לכם את האפשרות להפעיל את הביטוח בכל אותם מצבים שמטופל תבע אתכם בתביעת נזיקין ולקבל כיסוי מלא על הוצאות המשפט. כמו כן, מומלץ להוסיף לביטוח זה גם ביטוח צד ג', לכל אותם מקרים שבהם המטופל עשה תאונה בקליניקה של המטפל שלא בכוונת זדון.

על מה לשים דגש כאשר עושים ביטוח אחריות מקצועית למטפלי פלדנקרייז?

כאשר עושים ביטוח מקצועי למקצועות הטיפול ולמורי פלדנקרייז בפרט, חשוב לשים דגש על שלושה דברים חשובים. הדבר הראשון הוא לבחור סוכן ביטוח מקצועי שמכיר את התחום. כמטפלים אתם מעוניינים בסוכן ביטוח שמכיר היטב את הסיכונים שעומדים מולכם ויתאים עבורכם ביטוח למאמני פלדנקרייז מדויק. הדבר השני הוא לוודא שהביטוח שאתם רוכשים מקנה לכם גבולות אחריות רחבים, כך שהוא יכסה את כל הוצאות המשפט באשר הן. הדבר האחרון שכדאי לשים עליו דגש גדול הוא הרצף הביטוחי. זכרו, מטופלים יכולים לתבוע אתכם גם לאחר מספר שנים ולכן חשוב לרכוש פוליסת ביטוח למורי פלדנקרייז שתגן עליכם גם כאשר המטופל תבע אתכם לאחר זמן מסוים.

אנחנו פה בשבילך

אנו במרכז לביטוח מקצועות הספורט, עוסקים רבות בביטוחי אחריות מקצועית. אנו נשמח לשבת יחד אתכם, למנות את סיכוני המקצוע ולהתאים לכם ביטוח אחריות מקצועית למטפלי פלדנקרייז שמדויק לסיכונים שעומדים בפניכם.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלי פלדנקרייז

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן