ביטוח למטפלים בפסיכותרפיה

עיסוק בנפש האדם הוא חשוב מאין כמוהו ועוזר ברבדים רבים בחיי היום יום של מטופלים. לעיתים הפרשנות של המטפל והמטופל אינם עולים בקנה אחד ובשל כך, חשוף המטפל לתביעות נזיקין מצד מטופלים. ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בפסיכותרפיה נועד להגן עליכם מתביעות אלו.

אילו סיכונים עומדים בפני המטפל בפסיכותרפיה?

פסיכותרפיה הוא מקצוע אשר עוסק בטיפול נפשי. טיפול זה נעשה באמצעות קשב של המטפל ודיבור ופרשנות של המטופל.

הטיפול בפסיכותרפיה מבוסס על מפגשי שיחות בין המטופל לפסיכותרפיסט, כאשר הפיתרון לבעיות מגיע מפרשנותו של המטופל. מכיוון שהעיסוק כאן הוא בנפש האדם והפרשנויות עלולות להיות שונות בין המטופל למטפל, לעיתים עלול להיגרם למטופל נזק נפשי בלתי הפיך.

כמובן שכל מקצוע אשר עוסק בנפש האדם בכלל והפסיכותרפיה בפרט, נוקטים במשנה זהירות במהלך הטיפולים ויש בהם כללים ברורים, אך כולנו וגם המטפלים במקצוע זה הם בסופו של דבר בני אדם ועל אף משנה הזהירות שנוקט המטפל, גם הוא עלול לטעות או שהפרשנות עלולה להיות מוטעית.

מקרים אלו עלולים לגרור איתם תביעות נזיקין אשר הטענה העיקרית בהן היא הטיפול הלקוי של המטפל והנזק שנגרם כתוצאה מכך למטופל. תביעות אלו גורמות נזק כספי רב על הוצאות משפט ופיצויים, אשר ניתן לשלם אותן מכספי ביטוח למטפלי פסיכותרפיה.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בפסיכותרפיה

כאשר עושים ביטוח אחריות מקצועית לפסיכותרפיסטים, מומלץ מאוד לבדוק עם סוכן הביטוח שני דברים חשובים במיוחד. האחד הוא הכיסוי הביטוחי הנחוץ לכם. עליכם להיות בטוחים שפוליסת הביטוח שלכם מכילה כיסוי ביטוחי מספק במקרה של תביעה (גבול אחריות בפוליסה), אחרת תצטרכו לשלם את ההפרשים, דבר שאתם יכולים למנוע אותו מראש על ידי התאמת כיסוי ביטוחי מתאים.

כמו כן, מטופלים לא תמיד תובעים את המטפל באופן מיידי. לעיתים מטופלים מגיבים לנזק טיפולי מסוים רק לאחר מספר שנים. בעת רכישת הפוליסה בידקו האם הביטוח שלכם תקף במידה ומטופל תבע אתכם לאחר מספר שנים ובכמה שנים מדובר. ניתן לבחון ביחד עם סוכן הביטוח את תקופת הכיסוי של הפוליסה, האם תקפה רטרואקטיבית וכד'.

אנחנו פה בשבילך

כאשר מעוניינים בביטוח אחריות מקצועית למטפלים בפסיכותרפיה, אתם למעשה מעוניינים בפוליסת ביטוח אשר תגן עליכם בצורה הטובה ביותר במקרה הצורך.

על מנת לעשות זאת באופן הנכון ביותר, חשוב לדייק בתנאי הפוליסה, דבר אשר רק סוכן ביטוח מיומן שמכיר היטב את התחום יוכל לעשות.

אנו במרכז הביטוח למקצועות הספורט והרפואה השלימה מתמחים בתחום זה ונשמח לעזור לכם בצורה המקצועית ביותר.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעה לאחריות מקצועית למטפלים בפסיכותרפיה

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן