ביטוח אחריות מקצועית לאופטומטריסטים

אופטומטריסטים עוסקים בהתאמת אמצעי אופטיקה עבור ראיה לקויה אצל בני האדם. האופטומטריסטים משתמשים בטכנולוגיות חדשניות, מאבחנים את הליקוי בעיניים ועל פי זה מתאימים את המשקפיים הנכונים. לעיתים רחוקות תוצאות הבדיקה עלולות להיות לא מדויקות ובשל כך האופטומטריסט חשוף לתביעות. על מנת לא להסתכן מומלץ לעשות ביטוח אחריות מקצועית לאופטומטריסטים.

סכנות המקצוע

בשנים האחרונות גם אופטומטריסטים חווים עליה בתביעות הנזיקין מצד לקוחות. לקוחות רבים מגיעים לבדיקות אצל האופטומטריסט ומנגד הולכים גם לבדיקה אצל רופא העיניים. בדרך כלל התוצאות אצל שניהם יהיו דומות, אך לעיתים בשל שוני במכשור או סטייה בקבלת התוצאה, היא לא תהיה תמיד מדויקת. בסוף הבדיקה יתן האופטומטריסט ללקוח המלצה למשקפיים או אבחון אשר מתאימים עבורו. לקוח אשר מרגיש בכל זאת ירידה בראיה, או שהאבחון לא היה נכון, עלול לתבוע את האופטומטריסט על רשלנות מקצועית אשר תגרור אחריה עלויות גבוהות מאוד של כיסוי הוצאות משפט וחלילה פיצויים במקרה של נזק אמיתי.

ידוע שעיניים זהו איבר עדין במיוחד ולכן האופטומטריסטים מודעים לכך ולוקחים משנה זהירות, אך על מנת להגן על עצמם מפני תביעות, הדרך הטובה ביותר תהיה לעשות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לאופטומטריסטים.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח אופטומטריסטים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

מהו ביטוח לאופטומטריסטים?

ביטוח אחריות מקצועית לאופטומטריסטים הוא ביטוח שמטרתו להגן על האופטימיטריסט מפני תביעות של לקוחות על רשלנות מקצועית. מקרים כאלו קורים בשל האחריות הגדולה שיש לאופטומטריסט על עיניו של הלקוח. על מנת להיות מכוסה מכל הכיוונים במצב של תביעה מסוג זה, עושים ביטוח אחריות מקצועית לאופטומטריסטים אשר תפקידו לכסות הוצאות משפט גדולות ודמי פיצויים. זו פוליסה חשובה מעין כמוה עבור כל אנשים הטיפול בכלל ועבור האופטימיטריסטים בפרט. תביעות מסוג זה עלולות לפגוע בעסק לזמן מסוים ועל מנת לעמוד בהוצאות המשפט הגדולות, כדאי להפעיל את הכיסוי הביטוחי.

מה חשוב לשים לב כאשר עושים ביטוח לאופטימיטריסטים?

יש מספר דברים חשובים שחשוב לשים עליהם דגש כאשר פונים לסוכן ביטוח עבור פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. בראש ובראשונה חשוב שסוכן הביטוח יהיה כזה שעוסק בתחום, כמו במרכז לביטוח מקצועות הספורט אשר מכירים היטב את התחום ויודעים להתאים עבורכם את הביטוח הנכון, על פי הסעיפים שמתאימים למקצוע. כמו כן, בידקו עם סוכן הביטוח מהו גובה הכיסוי, על מנת שיכסה את כל הוצאות המשפט. דבר נוסף שחשוב הוא לבדוק מה קורה אם לקוח תבע אתכם לאחר מספר שנים, האם גם אז תוכלו להפעיל את הביטוח? בנושא זה יש לשים לב כי יש פוליסות שמטפלות רק במקרים שקרו באותו מועד ויש פוליסות אשר ניתן להפעיל גם לאחר שנים. מעבר לכך, מומלץ לשקול תוספת של פוליסת ביטוח צד ג' על מנת להגן עליכם מפני נזקי גוף של המטופל במידה והיו. שימו לב, פוליסת ביטוח צד ג' היא פוליסה נפרדת ולכן מומלץ להתייעץ על כך עם סוכן הביטוח.

פנו אלינו ונשמח לסייע.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח אופטומטריסטים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן