ביטוח אחריות מקצועית לרוקחים

רוקחים רבים לומדים את מקצוע הרוקחות מתוך שליחות לתת שירות מהימן עבור לקוחותיהם ולתת מרשמי תרופות באופן מדויק, אך המציאות כיום היא כזו שיותר ויותר רוקחים נתקלים בתביעות נזיקין מצד לקוחות. לשם כך נועד ביטוח אחריות מקצועית לרוקחים אשר יגן עליהם בעת הצורך.

הסיכונים אשר קיימים במקצוע הרוקחות

רוקחים רבים עושים את עבודתם באופן נאמן ומספקים עבור לקוחותיהם מרשמים מדויקים. בכל מה שקשור כיום לתרופות ניתן לראות כי יש יצרניות רבות אשר מייצרות סוגים שונים של תרופות והרכבים. לעיתים יהיה פער בין התרופה שנתן הרופא במרשם, לתרופה אשר מסופקת בבתי המרקחת ואז עלול המטופל לקבל תרופה אשר אינה מתאימה לו. כמו כן, מטופלים רבים עלולים לפתח אלרגיה לחומר מסוים במהלך החיים אשר אינם מודעים ולהאשים את הרוקח ברשלנות כאשר סיפק לו תרופה אשר יצרה אצלו תגובה כזו.

הרוקחים משתדלים לעשות את עבודתם בצורה מדויקת וזהירה, אך גם הם בני אדם ולעיתים קורות טעויות, אך טעויות אלו עלולות לעלות להם בתביעות אשר יכולות לגרום להם נזק כספי רב, לכן עבור מצבים אלו זקוק הרוקח לביטוח לרוקחים שיגן עליו במקרה הצורך.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

מהו ביטוח אחריות מקצועית לרוקחים?

ביטוח אחריות מקצועית לרוקחים הוא ביטוח שמטרתו להגן על הרוקח בעת תביעת נזיקין אשר בה טוען הלקוח כי הרוקח התרשל בתפקידו ונתן לו תרופה שגויה או מינון לא תקין אשר גרמו לו נזק. בעת תביעה כזו סביר שיהיו לרוקח המון הוצאות משפט וכמו כן גם פיצויים עבור הלקוח שניזוק. הוצאות בסדר גודל של תביעות נזיקין הן גדולות, ולכן כיסוי ביטוחי מתאים אשר נעשה בסוכנות ביטוח כמו המרכז למקצועות הספורט, אשר מומחים בסוגי ביטוחים אלו עבור המקצועות הפרא- רפואיים, הוא הדבר הטוב ביותר שהרוקח יכול לעשות עבור עצמו במקצוע זה. הכיסוי הביטוחי המתאים לרוב יכסה גם את הוצאות המשפט וגם את פיצויי המטופל.

מתי כדאי לרוקח להפעיל את ביטוח אחריות מקצועית לרוקחים?

קודם כל כדאי להפעיל את הביטוח לרוקחים בעת תביעת נזיקין או תביעת רשלנות מקצועית, ובכל מקרה כדאי לבדוק עם סוכן הביטוח האם הפוליסה מופעלת גם במצבים בהם התביעה היא לאחר מספר שנים. למספר השנים יש חשיבות גדולה, כי לעיתים לקוחות נזכרים לאחר מספר שנים בנזק שנעשה להם או שהנזק קרה לאחר זמן מה. כמו כן, יש להקפיד על בחירת סכומי ביטוח מספיקים (גבול אחריות) אשר יאפשרו לכם לכסות את גובה התביעה הפוטנציאלית.

מהי פוליסת ביטוח צד ג'?

פוליסת ביטוח צד ג' היא פוליסה נפרדת מפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לרוקחים או כהרחבה לביטוח אחריות מקצועית. פוליסה זו מופעלת כאשר קרה נזק גופני למטופל או לקוח. במקרה של מקצוע הרוקחות, מומלץ מאוד לבעלי בית מרקחת פרטי לדאוג לכיסוי זה שכן הוא מכסה מקרים של נפילת לקוחות בבית העסק, נזק שנגרם לעסקים והמבנים השכנים שמקורו בבית המרקחת ועוד.

אנחנו פה בשבילך

למשרדנו נסיון עשיר בביטוח רוקחים ומקצועות פרא-רפואיים. פנו אלינו ונשמח להתאים לך ביטוח אישי בהתאם לאופי הפעילות העסקית היחודית שלך.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מקצועי לרוקחים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן