ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים

נפש האדם היא מרתקת לטיפול עבור פסיכולוגים, עם זאת היא עדינה מאוד והטיפול בה עלול להתפרש אצל האדם לכיוונים רבים. על מנת שהפסיכולוגים יהיו מוגנים מפני תביעות הקשורות לאחריותם המקצועית, עליהם להצטייד בביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים. על כך ועוד בעמוד הבא:

הפסיכולוגים בעידן המודרני

פסיכולוגיה היא מקצוע מרתק אשר נכנס לנבכי נפשו של האדם על מנת לעזור בעת משברים או הבנה של מצבים מסוימים בחיים. כיום פניה לפסיכולוגים הפכה להיות דבר נפוץ מאוד ורבים פונים אליהם לפיתרון בעיות ספציפיות או לסדרות טיפולים קבועות. לפסיכולוגים אחריות רבה כלפי המטופלים אשר מוטלת על כתפם. עליהם להיות זהירים בהמלצות ובדרך הטיפול על מנת לא ליצור נזק נפשי. אך חשוב לדעת כי גם הפסיכולוגים הם בני אדם ולעיתים בעת שיקול דעת מוטעה, הפרה של חובות המקצוע, או פרשנות לא נכונה של המטופל, הם עלולים להיקלע למצבים בהם כן נוצר נזק למטופל שלא בכוונה תחילה והם חשופים לתביעות. במקרים אלו מאוד חשוב שלפסיכולוגים תהיה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים אשר תגן עליהם במצבים אלו.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

מצבים עדינים שעלולים לגרור תביעות לפסיכולוגים

הטיפול אצל הפסיכולוגים נעשה בכל מיני שיטות ואסכולות אשר מבוססות על שיחות. לא פעם מגיע מטופל לפסיכולוג על מנת לטפל בבעיה נפשית מסוימת והוא מבין את דבריו או המסקנות שהם הגיעו אליהן בטיפול, בצורה שונה מהפסיכולוג. מצבים אלו הם מועדים לפורענות מהסיבה שאותו אדם לאחר הטיפול מנסה לפעול בחייו על פי מסקנות אלו. ברוב המקרים, המסקנות יובנו באופן הנכון, אך במקרים בהם המסקנות לא היו מדויקות עד הסוף או מעט לא ברורות, ההשלכות על חיי האדם יכולות להיות הרסניות ולהגיע חלילה גם למקרי מוות. פה למעשה מתבטאת האחריות המקצועית של הפסיכולוגים והיא בהחלט אחריות כבדה מאוד אשר מצריכה הגנה בעת הצורך.

מהו ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים?

ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים הוא ביטוח אשר תפקידו להגן על הפסיכולוג בעת תביעת נזיקין. בתביעות מסוג זה יטען המטופל או משפחתו להתרשלות הפסיכולוג באחריותו המקצועית כלפיו. תביעה כזו עלולה לגבות מהפסיכולוג עלויות רבות הכוללות הוצאות משפט ולעיתים פיצויים בסכומים גבוהים מאוד. ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים דואג להגן על הפסיכולוג ולכסות עבורו את הכספים הרבים במצבים אלו. אל פוליסת ביטוח זו, יוכל הפסיכולוג לצרף באופן נפרד פוליסת ביטוח צד ג' אשר מטרתה להגן עליו מנזקים של פגיעה ברכוש או בגוף.

להלן כיסויים או נתונים שעליכם לבדוק:

  • גובה גבול האחריות בפוליסה (גובה הביטוח).
  • תקופת כיסוי רטרו אקטיבית. האם הפוליסה כוללת גם אירועי נזק שקרו בעבר?
  • ביטוח צד ג' לקליניקת הטיפול (לרוב באמצעות ביטוח נפרד).
  • גובה השתתפות עצמית.

אנחנו פה בשבילך

ביטוח לפסיכולוגים עושים בסוכנות ביטוח אשר מכירה היטב את תחום הפסיכולוגיה ויודעת להתאים עבור הפסיכולוג את פוליסת הביטוח הטובה ביותר. בפוליסת ביטוח לפסיכולוגים יש לשים לב שהסוכנות מבטחת את הפסיכולוג על פי סוג ההתמחות שלו. כמו כן, סוכן ביטוח מיומן אשר מכיר את התחום, כמו במרכז הביטוח למקצועות הספורט, ידע אילו היקפי פרמיה יהיו נכונים בפוליסה ספציפית זו, כך שבמקרה של תביעה הכיסוי הביטוחי יהיה מלא ויכסה את כל הוצאות המשפט.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר ביטוח לפסיכולוגים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

דילוג לתוכן