ביטוח למטפלים ברפלקסולוגיה

כל מי שבתחום חייב לשקול האם לבטח את עצמו בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפלקסולוגיה שכן העוסקים בתחום זה חשופים לתביעות שמקורן נזק למטופלים. למדו עוד היום איך להגן על עצמכם בתביעות רשלנות מקצועית ונזקים לצד שלישי:

היחוד והסיכון במקצוע הרפלקסולוגיה

מטפלים ברפואה אלטרנטיבית בתחומיה השונים, זקוקים לביטוח אחריות מקצועית שיגן עליהם מפני תביעות אפשריות של לקוחות החושבים שנגרם להם נזק עקב הטיפול, במיוחד לאלו העוסקים ברפלקסולגיה.

התביעות הרבות שהוגשו בשנים האחרונות לבתי המשפט נגד מטפלים אלטרנטיביים העוסקים בנישות השונות של קטגוריה זו, הגבירו את המודעות ואת הצורך ברכישת פוליסת אחריות מקצועית ואכן רבים מהם רכשו פוליסה כזו וחשים מוגנים ובטוחים.

מדע הרפלקסולוגיה:

טיפול של רפלקסולוג מתבצע באמצעות לחיצות על נקודות מסוימות בכפות הרגליים, כל אחת מכפות הרגליים משמשת מפה לכל האיברים הקיימים בגוף ולחיצה נקודתית בתנועתיות הנכונה על המיקום המדויק בכף רגל תסייע למטופלים לפתור את בעייתם הרפואית.

שתי כפות הרגליים הן תעתיק מדויק של גוף האדם, החלק הימני והחלק השמאלי שלהם והמטפלים הבודקים את איברי הגוף לאורכו ולרוחבו נתקלים בחסימות המונעות זרימת דם קולחת שכל כך חיונית לפעילותם התקינה של האיברים השונים. במהלך הטיפול הם מבצעים טיפול מורחב במרידיאניים החסומים כדי לאפשר מעבר תקין של הדם לכל מקום בגוף, באופן חופשי.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

היערכות נכונה באמצעות ביטוח למטפלים ברפלקסולוגיה​

אתם כמטפלים מוסמכים חייבים להיות ערניים ולא לטפל באנשים שהרפלקסולוגיה אינה מתאימה להם עקב מצב בריאותי קונקרטי שאין להם אישור רפואי לכך. לדוגמה:

 • אנשים שעברו ניתוח לבבי, לגבי ביצוע טיפול עד תום שלוש שנים ממועד ביצוע הניתוח.
 • מכורים לאלכוהול ולסמים מסוגים שונים.
 • בעלי קוצב לב הנזקקים לתרופות לדיכוי המערכת החיסונית.
 • אנשים בעלי עצמות רכות.

גם הרפלקסולוג הבכיר אמור לברר היטב ולקבל החלטה מושכלת לגבי טיפול במקרים הללו כדי לא לגרום חלילה לנזק בלתי הפיך למטופל עקב אי מתן תשומת לב לבעיות בריאותיות ספציפיות.

תביעות נגד רפלקסולוגים:

הטיפול באמצעות כף הרגל, הוא טיפול עדין מאד וחייב להתרכז לעתים קרובות בנקודות ספציפיות זעירות ומדויקות. סטייה מהנקודה האמורה לטפל באיבר זה או אחר עלולה ליצור תופעה שתזיק או תכאיב למטופלים. אם המטופלים חשים שבטיפול אחד או בסדרת טיפולים שעברו, נגרם להם נזק משמעותי במצב בריאותם כמו לדוגמה מכאובים, קשיי הליכה, בעיות תפקודיות, החמרה במצבם וכו' , הם עלולים להחליט לתבוע את המטפלים.

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפלקסולוגיה מגן על המטפלים במקרים הבאים:

 • כשהמטופלים טוענים כי האבחון היה לא מקצועי או לוקה בחסר ועקב כך חלה הידרדרות במצבם.
 • הפעלת ביטוח צד ג' הן למטופלים והן למטפלים במקרה של נזק שנגרם במהלך טיפולים שבוצעו בקליניקה או בכל מקום אחר בו מוגשים הטיפולים.
 • נזק עקב תקופת דיווח שהוארכה.
 • השתת כל ההוצאות והעלויות המשפטיות הנלוות במקרה של תביעה.

תביעה המוגשת נגד מטפל ברפלקסולוגיה עלולה ליצור מהפך בחייו, יהיה עליו להתעסק במשך ימים רבים בהכנת ניירת, במתן הסברים, בישיבות ארוכות עם עורכי הדין למציאת האסטרטגיה הנכונה שתשכנע את השופט, כי הרפלקסולוג פעל ללא דופי כך שאין להאשים אותו במצבו הבריאותי של המטופל. לאור הזמן הארוך שיופנה לנושא התביעה, יאבד המטפל זמן יקר, סך הטיפולים שיבצע יקטן באופן משמעותי ולכן גם ההכנסות שלו יצטמצמו מאד.

מעבר לכך, קיומה של התביעה תגרור פגיעה כבדה בתדמית המקצועית של המטפל אף על פי שלא הוכח שהוא אשם במקרה. לקוחות קיימים יירתעו מלהגיע או יחשבו פעמיים אם לקבוע מועד נוסף וקיים סיכוי סביר שלקוחות פוטנציאלים ידירו את רגליהם מהקליניקה.

ביטוח אחריות מקצועית מכסה תביעות כספיות הכוללות סעיפים שונים כמו לדוגמה:

 • נזק שנגרם ללקוח עקב ייעוץ שגוי או אבחון שאינו נכון.
 • תשלום עלויות משפטיות ללקוח הזוכה בתיק זה ולצוותים המשפטיים.
 • כיסוי ביטוחי במקרה של תביעה על ידי צד ג' שקיבל טיפול במכון רפואי כמו בקופת חולים או בקליניקה פרטית.
 • הביטוח מקנה לכם "אישור קיום ביטוח" אותו דורשים גורמים שונים בהתאם לחוזה ההתקשרות עם המטפל.

את גובה הכיסוי הביטוחי (גבול האחריות בפוליסה) חשוב להתאים בהתאם לגובה הפעילות של מטפל הרפלקסולוגיה. ההחלטה על גובה הכיסוי צריכה להתחשב בכמות המטופלים השבועית של המטפל, גיל המטופלים והאם קיימת דרישת ביטוח מגורם מסוים.

אנחנו פה בשבילך

כדי למנוע את המצבים האקוטיים הללו יש לנקוט משנה זהירות בטיפול במטופלים מסוימים בעלי בעיות בריאותיות שהטיפול עלול להחמיר את מצבם והכי חשוב, לרכוש פוליסה מקיפה של ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפלקסולוגיה.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלי רפלקסולוגיה

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן