ביטוח אחריות מקצועית לעובדים סוציאליים

עובדים סוציאליים נותנים סיוע לאנשים במצבי משבר או מצוקה. הם משלבים בעיסוקם עבודה רבה עם רגשות האדם ומשמשים כגורם משמעותי בחייו. בשל החשיפה הגדולה שלהם לנפש האדם, עליהם להיות זהירים מאוד בשירותיהם ולהפעיל הרבה שיקול דעת בטיפול שלהם, במה שהם אומרים ומציעים. לעיתים שיקול הדעת עלול להיות מוטעה ולגרור אחריו תביעות על התרשלות באחריותם המקצועית. לכן יש חשיבות רבה עבור העובדים הוסציאליים לעשות ביטוח אחריות מקצועית לעובדים סוציאליים.

ביטוח לעובדים סוציאליים

עובדים סוציאליים רבים בתחילת דרכם משתלבים בשירות הציבורי של הרשויות המקומיות, משרדי הרווחה ושירותי סעד. המקצוע עצמו מתוקף תפקידיו החברתיים הוגדר תמיד כמקצוע בסקטור הציבורי ורבים מהעובדים הסוציאליים אכן משתלבים בו.

בשנים האחרונות אנו רואים עובדים סוציאליים רבים אשר עוברים לעבוד באופן פרטי או משלבים זאת עם עבודה בסקטור הציבורי או במגזר השלישי, לאחר שהתמחו בנושאים שונים כמו הנחיית קבוצות נוער באופן טיפולי או הנחיית מבוגרים. עצם העובדה שמדובר במקצוע אשר בו יש מטפל ומטופל והחלטות ברות משקל ושיקול דעת על נפשו של האדם, עלולים לגרום לנזקים כאשר שיקול הדעת היה מוטעה ולגרור עבור מטפלים אלו תביעות.

העובד הסוציאלי אשר מוגדר  כבעל מקצוע פרא רפואי הוא בעל אחריות גדולה מאוד אל מול המטופל, לכן בתביעות מסוג זה חייב העובד הסוציאלי שיהיה לו ביטוח לעובדים סוציאליים.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח עובדים סוציאלים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

למה חשוב שלעובד הסוציאלי יהיה ביטוח אחריות מקצועית?

מקצוע העבודה הסוציאלית אשר נמנה יחד עם המקצועות הפרא הרפואיים כולל בתוכו טיפול במצוקות של האדם ובנפשו. לעיתים העיסוק בנפש האדם עלולה ליצור פרשנויות שונות של המטופל לטיפולו של העובד הסוציאלי והתוצאות עלולות להיות הרסניות. העובד הסוציאלי במצב זה חשוף לתביעות משפטיות גדולות ובמידה ואכן קרה כאן שיקול דעת מטועה ותוצאה של רשלנות בגוף ובנפש, תביעה זו עלולה להיות מורכבת מכסף רב. עובד סוציאלי אשר דאג לביטוח אחריות מקצועית לעובדים סוציאליים יכול למעשה להגן על עצמו מפני כל מיני מקרים שעלולים לבוא במהלך טיפול או לאחריו.

מה חשוב לכלול בתוך ביטוח לעובדים סוציאליים?

הדבר החשוב ביותר בביטוח עבור המקצועות הפרא רפואיים בכלל וביטוח אחריות מקצועית לעובדים סוציאליים בפרט הוא בחירת סוכנות ביטוח מקצועית אשר מבינה בתחום העבודה הסוציאלית. מקצוע העבודה הסוציאלית מורכב מרבדים רבים ויש חשיבות להכרות טובה מאוד עם הסכנות שקיימות במקצוע.

במרכז הביטוח למקצועות הספורט אנו מומחים בכל המקצועות הפרא – רפואיים ונוכל לדאוג לביטוח מדויק עבורכם. כמו כן, תמיד יש לבחון בתוך הפוליסה כי היא מגינה עליכם גם מתביעות אשר עלולות להתעורר במהלך השנים, שגובה הכיסוי יהיה מספיק רחב על מנת לכסות הוצאות תביעה יקרות ואם אתם מטפלים במקום פרטי שלכם, תמיד כדאי לבדוק עם סוכן הביטוח את האפשרות לעשות ביטוח צד ג'.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח עובדים סוציאלים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן