ביטוח אופניים חשמליים

ביטוח יעודי לאופניים חשמליים מגנה על הרוכב בפני תביעות בגין נזק שיגרם לצד שלישי עקב גרימת חבלה לגוף או לרכוש

עדכון ינואר 2022 - הפוליסה אינה קיימת.

לצערנו, חברות הביטוח אשר סיפקו כיסוי למוצר זה החליטו לבטל את המוצר לעת הקרובה.

לא ניתן לבטח כיום ביטוח צד ג' לאופניים חשמליים עד להודעה החדשה. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם ברגע שמוצר ביטוחי חדש יצא.

ביטוח אופניים חשמליות, מדוע צריך לבטח?

אופניים חשמליים הם פתרון זול, יעיל ופרקטי להתנייד במרחב העירוני. לא פלא שהמון אנשים בוחרים בכלי תחבורה זה כמועדף עליהם. עם זאת, בשנים האחרונות אנו שומעים רבות על סיפורים של תאונות בהם מעורבים אופניים חשמליים עקב סיבות רבות ובניהם נהיגה רשלנית, תשתיות כביש / מדרכה רעועות, מכאן נולד הצורך בביטוח אופניים חשמליים.

לא אחת אנו שומעים על מקרים של תאונות דרכים המעורבים בהם רוכבי אופניים חשמליים הכוללים פציעות חמורות להולכי רגל ועוברי אורח. כאשר רוכב אופניים פוגע בהולך רגל והוא פוצע אותו, הרוכב מחזיק באחריות החוקית לפצות את הנפגע עבור הנזק שגרם לו, כך לדוגמה, אם גרם לו לנכות בעקבות התאונה – רוכב האופניים יחויב לפצות את הנפגע בסכומים של עד מאות אלפי שקלים.  ביטוח אופניים חשמליים הם פתרון אידיאלי לבעיה.

ביטוח תאונות אישיות לרוכב אופניים חשמליים:

נסיעה על אופניים חשמליים יכולה להיות מסוכנת גם עבור הרוכב עצמו. לכן חשוב מאוד לעשות ביטוח תאונות אישיות על מנת שתוכלו לנהוג באופניים בראש שקט. חשוב לזכור כי תאונות אישיות יכולות להיגרם לא רק מטעויות שנגרמו כתוצאה ישירה מטעות שלכם. בתור רוכבי אופניים אתם יכולים להיפגע כמעט מכל מהלך שגוי של נהג אחר בדרך, ולכן חשוב מאוד לדעת כי במקרים שונים הביטוח מכסה אתכם. ביטוח תאונות אישיות תקף למספר רב של מקרים וסיטואציות שעלולות להתרחש במהלך הנסיעה בין היתר: במקרה של שבר, במקרה של נכות או חלילה במקרה של מוות.

ביטוח אופניים חשמליים (רכוש) במקרה תאונה:

ביטוח רכוש יכול להיות דרך אידיאלית עבורכם לשמור על האופניים החשמליים שלכם במקרה של פגיעה. כיום אופניים חשמליים עולים לא מעט כסף, ובכל פגיעה קטנה הם יכולים להיהרס כמעט לחלוטין, דבר שעלול להכניס אתכם לסיטואציה שבה תצטרכו לרכוש אופניים חדשות. לכן באפשרותכם לבטח את האופניים החשמליים, וכך תוכלו להיות בטוחים כי יש מי שיחזיר לכם כסף במקרה שבו האופניים ישברו או לא יהיו שמישות עוד. כך תוכלו לרכב בראש שקט, ולדעת כי בכל סיטואציה הביטוח מכסה אתכם לכל מקרה שלא יגיע. ברגע שנוהגים בראש שקט, מצליחים שלא להיות מוסחים על ידי כל דרך קטן שעלול להפחיד אתכם ולמנוע מכם לרכב כראוי.

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית
מלאו את הטופס לקבלת הצעה
אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
ביטוח אופניים

מדוע חשוב לרכוש פוליסת ביטוח אופניים חשמליים?

תמצית הבעיה היא בשאלה הבאה – האם אופניים חשמליים הם כלי רכב המחויבים בתקנות ובפיקוח כמו של רכב או שמא הם נחשבים כאופניים רגילים ואין צורך בפיקוח עליהם. התשובה היא שאופניים חשמליים אינם נחשבים ככלי רכב ולכן אינם מחוייבים בביטוח חובה.

במדינת ישראל קיים חוק הפלת"ד – חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (1975). חוק זה מגדיר מהו כלי רכב מנועי ומהם החובות והזכויות של מחזיק הרכב. במסגרת חוק זה כל בעל כלי רכב מנועי  יחויב ברכישת ביטוח חובה המכסה פיצויים עקב פגיעת גוף לצד ג'. נכון להיום אין חובה לרכישת ביטוח לאופניים חשמליים ובינתיים בכבישי ישראל נפצעים מאות רוכבים מידי שנה.

כמה עולה ביטוח לאופניים?

אנו מציעים מספר פתרונות ביטוח ובהתאם לצרכיו האישיים של הרוכב. מחיר ביטוח אופניים חשמליים מושפע מגיל הרוכב וכן גובה  הכיסוי המתבקש.

הביטוח הבסיסי ביותר הכולל צד שלישי בלבד לרוכבים מגיל 21 ומעלה הינו החל מ54 ש"ח לחודש. במידה והרוכב מבקש כיסוי ביטוח גם לביטוח האופניים עצמם ו/או ביטוח בפני פציעות, המחיר עולה בהתאמה.

לקבל הצעת מחיר מדוייקת יש ליצור איתנו קשר. 

תנאי הפוליסה לביטוח אופניים חשמליים

ישנן מספר חברות ביטוח המבטחות בביטוח אופניים חשמליים ולכל אחת ישנן דרישות סף לקבלה לביטוח. בכדי לרכוש פוליסה אתם תהיו מחוייבים לעמוד בכללים האלה: 

 • גילו של הנהג הינו 16 ומעלה.
 • אסור לבצע שיפוצים והגדלת המהירות של המנוע שהגיע מהיצרן.
 • אין נהיגה מעל 25 קמ"ש ובהתאם להנחיות היצרן
  על הנהג לנהוג לפי חוקי התעבורה.
 • אסור להרכיב נוסעים לפי הנחיות החוק.
  על הנהג לחבוש קסדה בעת הרכיבה.
 • כיסוי ביטוח צד שלישי ברכיבה.

המוצר הביטוחי הנ"ל נולד עקב חוסר הגדרת האופניים ככלי תחבורה שמחויב רישוי ועקב וביטוח חובה המגן בפני פגיעות גוף ולכן על בעל הפוליסה לרכוש סכום ביטוח שיגן עליו בפני תביעות (גבול אחריות).

גבולות אחריות הניתנים לרכישה בפוליסת ביטוח צד ג' לאופניים חשמליים:

 • כיסוי של 500,000 ₪
 • כיסוי של 1,000,000 ₪
 • כיסוי של 2,000,000 ₪

השתתפויות עצמיות בפוליסה:

1,000 ש"ח ומעלה.

הביטוח מכסה אירוע תאונתי לפי פקודת הנזיקין שנגרם נהיגת המבוטח ובני משפחה (לפי תנאי הפוליסה) ומפצה כספית במקרים כגון:

מוות, נזק פיזי, מחלה או פגיעה, נזק נפשי או שכלי לנפגע (צד שלישי)
נזק לרכוש של צד ג'.

בכל שאלה אל תהססו לפנות אלינו

רכיבה על אופניים חשמליים כיפית ומספקת וחוסכת לרוכב המון כאב ראש תחבורתי. לעיתים מאוד קל לשכוח את הסכנות שעומדות בפני הרוכבים וחשוב להקפיד על מיגונים וביטוח מסודר. אסור לכם להיות שאננים ורצוי לוודא שאתם מכוסים כראוי.

 
נשמח לעזור לכם בכל שאלה.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

מלאו את הטופס לקבלת הצעה

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן