ביטוח למאמני חץ וקשת

חץ וקשת הוא כלי ירי שבעבר שימש לצורכי לחימה וצייד. כיום מדובר בענף ספורט מתפתח המותר לשימוש רק במסגרות ספורטיביות. כלי ירי מכל סוג שהוא מביא עימו סיכוני פגיעה במתאמנים אחרים. בשל כך, מאמנים בתחום חשופים לתביעות נזיקין במצבי פגיעה של מתאמנים ולכן כדאי שידאגו לבטח עצמם בביטוח למאמני חץ וקשת. על ביטוח זה נדבר בכתבה הבאה.

הסיכונים הטמונים בענף הספורט חץ וקשת

חץ וקשת שימש ככלי ירי לצורכי לחימה וצייד כבר בתקופות קדומות מאוד, עם השנים השימוש בחץ וקשת ככלי לחימה וצייד ירד והתחום עבר שינוי והפך לענף ספורט מתפתח. ענף ספורט זה נפוץ מאוד בחו"ל ומשנות ה-90 החל להתפתח גם בישראל.

המתאמנים בתחום זה נקראים קשתים ומטרתם לפגוע במטרות השונות עם החץ שהוא כלי ירי לכל דבר. הפעילות הספורטיבית של חץ וקשת כרוכה בסיכונים רבים שהתוצאות שלהן עלולות להיות חמורות מאוד.

איגודי ענף ספורט זה מחייבים את המאמנים והמתאמנים להקפיד על כללי בטיחות ברורים הדומים לכללי הבטיחות של ירי בכלי נשק חם. כך לדוגמא, לפני כל מקצה יש לבדוק את תקינות החץ וקשת, לסמן קו קליעה ברור ובולט, להסיר תכשיטים וחפצים מגוף המתאמן ולדאוג לאזור צדדי בו מחכים המתאמנים אשר לא יורים במקצה הספציפי.

אי הקפדה על ההוראות עלול לגרום לירי לא בטוח ופגיעה במתאמנים או אנשים שהיו בסביבת המטווח. פגיעה של חץ באיזורים שונים בגוף עלולה להיות חמורה מאוד ואף עלולה להגיע למקרי דימום ומוות חלילה שעלולים לגרור תביעות נזיקין כנגד המאמן על רשלנות בפיקוח והקפדה על נהלי הבטיחות.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

ביטוח אחריות מקצועית למדריכי חץ וקשת

מאמני חץ וקשת הם למעשה הגורם המקצועי אשר אחראי על האימונים בתחום זה ועל ההקפדה של כללי הבטיחות והזהירות. על אף ההקפדה של כללי הבטיחות, מאמנים ומתאמנים הם בני אדם ולכן גם הם עלולים לטעות ולבצע אותם חלילה בצורה לא תקינה ולהיפגע מהחץ בחלקי הגוף השונים. מתאמנים שנפגעו מחץ וקשת עלולים לתבוע את המאמן על רשלנות מקצועית ולטעון כי הפגיעה שלהם היא כתוצאה מהרשלנות. תביעת נזיקין כזו גוררת יחד איתה הוצאות בית משפט ופיצויים גבוהים. פוליסת ביטוח למדריך קשתות היא רשת ביטחון למאמן במקרים אלו והיא זו שתספק עבורו הגנה כספית.

היכן ניתן לעשות ביטוח אחריות מקצועית למאמני חץ וקשת

אימונים של חץ וקשת נפוצים מאוד בחו"ל והולכים ומתפתחים גם בישראל. בשל הסיכונים הרבים הכרוכים בפעילות של ענף זה, חברות ביטוח רבות בישראל לא מציעות ביטוחים עבור הענף. בחו"ל לעומת זאת, חברות רבות מציעות למאמנים פוליסות ביטוח למדריך חץ וקשת רחבות היקף אשר מגנות על המאמנים מפני הסיכונים הרבים וההשלכות שלהם.

בביטוחים שנעשים בחו"ל לענפי ספורט כמו ענף החץ וקשת, חשוב לבדוק את הסעיפים שלגביהם תקף הביטוח ושהוא בעל גבולות ביטוח רחבים. מעבר לכך, כדאי לבדוק שלפוליסה יש סעיף של רצף ביטוחי אשר מקנה הגנה גם לאחר מספר שנים למקרים של תביעה מאוחרת.

אנחנו פה בשבילך

אצלנו במרכז למקצועות הספורט מודעים היטב לחוסר בביטוחים עבור הענף בישראל ולכן אנו יוצרים עבורכם את הקשר עם חברות הביטוח בחו"ל. אצלנו תוכלו לבטח את עצמכם בביטוח עם גבולות רחבים למאמני חץ וקשת. צרו עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מדריכי חץ וקשת

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.