ביטוח למאמני טיפוס

טיפוס הוא ענף ספורט רחב מאוד הכולל בתוכו מספר סוגי טיפוס אשר חלקם מתקיימים בטבע וחלקם בקירות טיפוס יעודיים. זהו ספורט אשר נכלל בתוך תחומי הספורט האתגרי והוא טומן בחובו סיכונים רבים וחלילה תביעות מצד מתאמנים. במאמר הבא נדבר על ביטוח אחריות מקצועית למאמני טיפוס אשר תפקידו להגן על המאמנים במצבים של תביעות נזיקין.

מהו ספורט הטיפוס ואילו סכנות הוא טומן בחובו?

טיפוס הוא ענף ספורט מדהים שתופס תאוצה בשנים האחרונות. ישנם מספר סוגים של פעולות טיפוס – טיפוס מצוקים, הובלה, ספורטיבי, מסורתי וכד'.

מדריכי הטיפוס "עובדים" עם מסלולי טיפוס לגובה על קיר טיפוס או על הרים ומצוקים. המתאמן מטפס בעזרת ידיו ורגליו תוך כדי הפעלת שרירים שונים בגוף אשר עוזרים לו להתקדם כלפי מעלה. כחלק מהטיפוס משתמש המטפס באמצעים בטיחותיים אשר תפקידם לשמור עליו מנפילה.

מתאמנים אשר עוסקים בספורט הטיפוס מחויבים להדרכות ואימונים על ידי מאמנים מנוסים אשר מלמדים אותם שיטות טיפוס בטיחותיות בסוגי הקירות וה"בולדרים" השונים.

ספורט הטיפוס נחשב לספורט מסוכן, נפילה מחבלי הטיפוס בשל אחיזה שאינה נכונה או מעידה עלולים לגרום לפציעות חמורות כגון שברים בגוף ובגפיים, שבירת לסת ושיניים, פריקות כתף ועוד פציעות חמורות הדומות לאלו.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

ביטוח אחריות מקצועית למאמני טיפוס

מאמנים רבים דואגים כמובן לשמור על כללי הבטיחות והסברים ברורים על הטכניקות השונות, אך הם אינם יכולים למנוע ממתאמן לעשות תנועה מסוימת אשר תגרום לנפילתו. מתאמן אשר נפל מקיר הטיפוס או ההר ונפגע בגופו, עלול לתבוע את המאמן על למידה לא טובה של עקרונות הטיפוס ורשלנות מקצועית. המאמן יהיה חשוף לתביעת נזיקין הכוללת הוצאות משפט גדולות מאוד ופיצויים וזה עלול להשפיע על עתידו המקצועי וחייו האישיים בפן הכלכלי. ביטוח למאמני טיפוס הוא זה שיגן על המאמן במקרים אלו ולכן יש לביטוח זה חשיבות רבה.

ספורט הטיפוס הוא ספורט ייחודי והוא נחשב בארץ כספורט עם סיכון מיוחד. בשל עובדה זו, לחברות הביטוח כיום אין ביטוח ייעודי להציע עבור האחריות המקצועית של המאמן. אצלנו במרכז למקצועות הספורט מודעים לסיכוני המקצוע ולחשיבות ביטוח חוג לטיפוס עבור מאמנים, וכיסוי מקצועי למדריכים. אצלנו ניתן לבטח מאמני טיפוס בעזרת ביטוח אחריות מקצועית בחו"ל באמצעות נציגות ישראלית בשם "קופר נינווה"

על מה לשים דגש כאשר עושים ביטוח למאמני טיפוס?

בגלל שמדובר בביטוח למאמני טיפוס קירות אשר נעשה רק באמצעות שיתוף פעולה עם חברות בחו"ל, יש חשיבות גדולה מאוד לעשות אותו דרך סוכן ביטוח מנוסה בתחום ביטוחי הספורט.

סוכן ביטוח אשר עוסק באחריות מקצועית של תחומי הספורט האתגרי יוכל לעזור לכם לבחור כיסוי ביטוחי בעל תחומי אחריות רחבים ככל האפשר, אשר יגן עליכם בצורה הטובה ביותר במצבי תביעה. כמו כן, יש להקפיד על הסוגיה של רצף ביטוחי לטווח ארוך. סוכן ביטוח מיומן יעזור לכם לבחור פוליסה אשר מגנה עליכם לטווח שנים ארוך, כך תהיו מכוסים בכל מצב בו המתאמן הגיש תביעה לאחר מספר שנים מהפציעה.

וודאו שאתם מכוסים בסכום ביטוחי מספק (גבול אחריות) כך שבמידה ויהיה נזק, ההביטוח ישלם את הנזק במלואו. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מדריכי טיפוס

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.