ביטוח מאמני כדורגל

כמו בכל ענף ספורט, גם מאמני כדורגל חשופים לתביעות של רשלנות מקצועית מצד המתאמנים שלהם. ביטוח מאמני כדורגל הוא פתרון הכרחי בכדי להמשיך לאמן בראש שקט.

אחריות מקצועית למאמני כדורגל

כדורגל הוא ענף הספורט הפופולארי ביותר בישראל ובעולם והרבה מאד ספורטאים וספורטאיות מתאמנים בספורט זה מגיל צעיר מאד וקשה להם מאד להפסיק את שגרת האימונים האינטנסיבית ואת המשחקים בסופי שבוע, גם כשהם מתבגרים כי כולם מעוניינים להגיע להישגים ספורטיביים.

הכדורגל הוא ספורט תחרותי מאד והשחקנים בכל גיל משולהבים, רצים, קופצים, נוגחים ופוגעים איש ברעהו תוך כדי האימונים או המשחקים. בנוסף לכך, שחקנים נפגעים גם מליקויים בטיחותיים במגרש הכדורגל או עקב אביזרי האימון השונים שאינם תקינים ושלא נבדקו כראוי טרם השימוש, זאת כדי למנוע סיכונים מיותרים. קיימות פציעות שהן מינוריות וחולפות תוך פרק זמן קצר אך קיימות גם אחרות שבעקבותיהן על השחקן לעבור טיפולים ובמקרים חמורים גם ניתוחים, דבר שמנטרל אותו מהמשך דרך זו באופן קבוע או זמני .

האחריות שלכם היא לעשות כל שניתן כדי למנוע את ביצועם של תרגילים שלא על פי ההנחיות, או עלולים לגרום לסכנה בדרך עשייתם. אתם אמורים לשמור על בטיחותם של המתאמנים תוך כדי ביצוע התרגילים כך שלא יפלו, לא יחליקו ולא ייגרם כל נזק או סכנה לאיבר, שריר או מפרק.

אתם מאמני הכדורגל אחראים על בריאותם ושלמותם של הספורטאים ולכן עליכם לוודא כי כל המתקנים השונים עברו ביקורת והם תקינים, תפקידכם הוא לתת במהלך האימונים והמשחקים הסבר מקיף ומדוקדק לכל צורת אימון ומשחק כדי שכל מתאמן יבין את מהותו של התרגיל ויבצע אותו באופן תקין ולא באופן שגוי שעלול לפגוע בו עקב פעולה לא נכונה. יש לעשות כל שניתן כדי שכל השחקנים לא ייפגעו בפעילות השוטפת.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

הפעלת ביטוח אחריות מקצועית למאמני כדור

למען ביטחונכם ועתידכם האישי, אתם חייבים להיערך לכל תרחיש ולבטח את עצמכם בביטוח אחריות מקצועית הכולל גם צד ג' שיקיף את כל האופציות שעלולות לקרות לכל אחד מהמתאמנים בכל נקודת זמן. כל סעיפי הפוליסה מגדירים יחד את גבול האחריות שנקבע לכל מאמן כדורגל על פי הכמות המקסימלית של מתאמניו לאורך כל השנה. מומלץ אף להגדיל את גבולות האחריות מעבר לנדרש כדי ליצור כיסוי אופטימלי.

כל מאמן כדורגל חייב ביטוח אחריות מקצועית ללא קשר לעובדה אם הוא שכיר באגודת ספורט כלשהי או עצמאי, בהיערכות למקרה של תביעה. אדם שנפצע עלול לתלות את האשם במאמן ולהגיש נגדו תביעה כספית בסכומי כסף גבוהים בגין רשלנות, נזקי גוף ורכוש, בעיה במתקן הספורט או היעדר הדרכה רחבה גם אם הפעולה בוצעה בתום לב. מספרן של התביעות נגד מאמני כדורגל עלה בשנים האחרונות באופן ניכר, וכך מדובר נושא חשוב ואקוטי במיוחד .

התביעה האישית שמגיש עורך הדין של המתאמן נגד המאמן, כוללת בתוכה דרישה לפיצוי כספי על סעיפים רלבנטיים כמו פגיעה בכושר ההשתכרות, עלויות רפואיות ישירות ונלוות כמו מטפל או מתקני עזר ועל קטיעת הקריירה המקצועית הקשורה בתדמית, בשכר גבוה ובשמו המקצועי של השחקן.

ביטוח פציעות שחקני כדורגל

עניין התביעה המשפטית הוא מורכב וסבוך וההתדיינות בבתי המשפט אורכת כמה שנים. אך בתום המשפט, אם מתקבלת החלטה על פיצוי הולם לספורטאי, חברת הביטוח שהפעילה את ביטוח האחריות המקצועית, היא זו שתישא בעלויות הכספיות הנכבדות. מאמן כדורגל שלא הפעיל ביטוח מקיף, עלול למצוא את עצמו בבעיה כספית גדולה מאד שתשפיע על כל חייו הן במישור הפיננסי והן במישור המנטלי כיוון שהקושי הוא עצום. חשוב לדעת – ניתן לבטח את השחקן עצמו בביטוח תאונות אישיות מיוחד לספורטאים בנוסף לביטוח של אחריות המאמן.

ביטוח מאמן כדורגל של ילדים – מדוע זה חשוב

בעולם תביעות הנזיקין, כאשר מדובר בפציעה שחס וחלילה גורמת לנכות צמיתה או למוות של המתאמן – הנזק והפיצוי הכספי שנפסק כנגד המאמן כולל פרמטרים שונים ובניהם גם את גיל התאמן. מי שעוסק בתחום ועובד עם ילדים חייב לבדוק שבעתיים שיש לו כיסוי ביטוחי בסכומים הולמים מאחר ותהיה סבירות גבוהה שסכום התביעה תהיה גבוהה יותר מאשר זו של מתאמן מעל לגיל 18. חשוב לקחת נקודה זו בחשבון ולרכוש ביטוח מאמני כדורגל בגבול אחריות גבוה יותר .

הצעת מחיר לביטוח מאמני כדורגל

הפעלת ביטוח מאמני כדורגל הינו צורך מהותי וחשוב ביותר. כבעלי מקצוע, חשוב שתגנו על עצמכם בביטוח מתאים. את הביטוח חשוב להרכיב בהתאמה אישית בהתאם לאופי הפעילות העסקית של מאמן הכדורגל, גיל וכמות המתאמנים. 

יש לנקוט את הצעדים המתאימים מראש ולאפשר עבודה רגועה ובטוחה כשקיימת פוליסה ממוקדת תקפה לתחום אימון הכדורגל. פנו אלינו ונשמח לסייע.

עמודים קשורים:​

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמני כדורגל

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן