ביטוח למדריכי יוגה​

גם מאמני ומדריכי יוגה זקוקים לביטוח מקצועי שיגן עליהם בפני תביעות של רשלנות מקצועית. ביטוח אחריות מקצועית למדריכי יוגה יתן לכם את השקט הנפשי בכדי שתוכלו לעסוק בתחום בלי חשש. כיצד הביטוח עובד ומה חשוב לדעת? הכל בעמוד הבא:

האם חשבתם על ביטוח מקצועי למדריכי יוגה?

יוגה, הוא אחד מענפי הספורט היציבים והאהובים שקנו להם מעריצים רבים. רוב המתאמנים ביוגה אוהבים מאד ספורט רגוע זה, הם משלבים בו גם מדיטציה ומתמידים בו לאורך שנים. מקצתם הופכים ברבות השנים למדריכי יוגה לאחר שעברו את ההכשרה המתאימה.

אתם מדריכי היוגה בשיטות האימון השונות מודעים לעובדה שאומנם מדובר בחיבור של גוף ונפש אך עם זאת במהלך השיעורים מבצעים המתאמנים פעילות ספורטיבית אינטנסיבית הכוללת הרמה והורדה של חלקי גוף שונים, הגמשת המפרקים, כיפוף הידיים והרגליים וביצוע תנועות מפותלות על המזרן.

במהלך השיעור אינכם יכולים לראות אם כל מתאמן ביצע בדיוק את התנועה שאליה התכוונתם ואם ביצע פעילות שגויה שגרמה לו נזק גופני, פגיעה כלשהי או כל תוצאה שהיא שונה ממצבו הפיזי של הספורטאי, בעת הגעתו לשיעור.

מסיבות אלה, חשוב מאד עבורכם לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למדריכי יוגה שתגן עליכם באופן מוחלט מפני כל תביעה של מתאמן שינסה להפיל עליכם את האשם על הליקוי או הנזק שלו.

קבלת תביעה תגרור שינוי מהותי באורח החיים שלכם, אתם תהיו עסוקים בנושא במשך ימים שלמים, שעות העבודה שלכם יצומצמו, תאבדו לקוחות, שמכם הטוב יוכפש ותסבלו מירידה משמעותית בהכנסותיכם, בחיוניות ובביטחון העצמי שלכם.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

תביעת רשלנות מקצועית של מדריכים

במקרה של תביעה משפטית שצלחה ולאחר שבית המשפט החליט כי אכן הנחיה מסוימת של המאמנים גרמה לנזק משמעותי למתאמן ועקב כך הוא סובל מבעיות רפואיות חמורות ומתמשכות, כל נושא התשלום בגין הנזק וכל סכום שבית המשפט יקבע, ישולם על ידי חברת הביטוח.

לכם כמאמנים יש אחריות לוודא כי אכן אתם מפעילים פוליסה מקיפה שכוללת כל אופציה אפשרית כך שתיצור עבורכם מעטפת מקצועית בכל תרחיש אפשרי .

ביטוח אחריות מקצועית למורי יוגה נועד למדריכים שהם שכירים או עצמאיים, גם אם היא תחת קורת הגג של מכון הכושר או המתנ"ס. הביטוח אמור להקיף כל תביעה ולכן יופיע בו אזכור לגבי הכמות המקסימלית של מתאמנים בכל קורס. נתון זה יקבע את היקפה ואת עלותה של הפוליסה כדי שהיא תכסה תביעה קולקטיבית של כמה מתאמנים או כולם יחד.

אימוני היוגה בבסיסם דוגלים אומנם בתודעה הפנימית ובפילוסופיות שונות לרוחניות, אך לא בכל סוגי האימונים קיימות שלווה ומדיטציות לאורך כל האימונים.

גם ביוגה קיימים אימונים אינטנסיביים כמו אשטנגה ואימוני פאואר יוגה שמשלבים תרגילים אירוביים קופצניים ומלאי אנרגיה עם אימוני יוגה. האימונים הללו מתאימים רק לספורטאים בעלי כושר גופני גבוה, המתאמנים במשך שעות ארוכות בחדרי כושר .

באופן תיאורטי, לאחד המתאמנים הללו יכול להיגרם נזק בשיעור יוגה כשלא מדובר בנזק ישיר אלא בתופעה שנגרמה מהשלכותיהם, של אימוני הכושר האינטנסיביים שביצע.

על איזה סעיפים צריך להקפיד בפוליסת ביטוח מורי יוגה?

ישנם מספר פרמטרים שחשוב להכיר כאשר מבקשים הצעה לביטוח מקצועי. להלן הנקודות החשובות ביותר:

  1. גובה כיסוי הביטוחי – נקרא גם גבול אחריות. כככל שהכיסוי הביטוחי גבוהה יותר כך גם הסיכון לחברת הביטוח ובעקבות זאת גם מחיר הביטוח (פרמיה).
  2. הביטוח כפוף לתעודת הסמכה ממקום מוכר (כמו הסמכה של ונגייט לדוגמה).
  3. כפוף להצגת תעודת עזרה ראשונה בתוקף.
  4. על מדריכי היוגה להחתים את המתאמנים על הצהרת בריאות.
  5. ניתן לבטח בכל שטח ישראל – סטודיו, בתי לקוחות, פארקים ציבוריים וכד'.
  6. חשוב לוודא שיש אפשרות לבטח אימוני קבוצות יוגה עד כמות של 30 אנשים לפחות בכדי לא להגביל את האפשרויות העסקיות שלכם,
  7. ניתן לרכוש כיסוי עבור ביטוח יוגה על ערסל אך לא כל חברות הביטוח בישראל מוכנות לקבל את הסיכון ורק סוכן ביטוח מיומן ידע להגיש פיתרון (בכפוף להתניות הנדסיות לצורה של התליה).

ביטוח אחריות מקצועית למדריכי יוגה

כדי להיערך לכך ושלא יהיו שום הפתעות לא נעימות, חלה חובה על כל אחד מכם להפעיל פוליסת אחריות מקצועית מפורטת המתאימה בדיוק להיקפי העבודה שלו ומיקומיהם. אתם חייבים לבדוק נושא זה בקפידה כדי שלא תהיו במצב של חוסר ביטוח מתאים שיגרור סיטואציה שלא תהיו מכוסים לחלוטין במקרה של תביעה על רשלנות או נזק וגם אתם תצטרכו לשאת בהוצאות הכספיות כולן או בחלקן.

פנו אלינו ונשמח לסייע.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמני יוגה

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

דילוג לתוכן