ביטוח אמבולטורי

בשנים האחרונות סובלת מערכת הבריאות, שהינה טובה בעיקרה, מגרעון תקציבי הולך וגובר. הדבר ניכר בכל תחומי הרפואה בתוכם, זמינותם של רופאים מומחים ושל בדיקות אבחנתיות. 

הדבר הפך להיות מצרך שקשה מאוד להשיגו ולא פעם נאלצים אזרחים המבקשים טיפול כזה או אחר להשתמש ב"קשרים" על מנת לקבוע לעצם תור לבדיקה או ליעוץ בזמן סביר. ומה עושה מי שאין לו "קומבינות"?

במאמר הבא נדבר על הכיסוי לשירותים אמבולטורים במסגרת ביטוח הבריאות, כיצד ניתן לקבל שירות רפואי ברמה ובזמינות גבוהה ולמה מומלץ במיוחד לספורטראים.

מהו זה ביטוח אמבולטורי ולמה הוא חשוב לספורטאים?

כיסוי שירותים אמבולטוריים הוא תוספת לביטוח הבריאות הפרטי המעניק כיסוי כספי עבור מגוון שירותים רפואיים שלא מצריכים אשפוז. בין השירותים המוצעים: התייעצות עם מומחים, בדיקות לצורך אבחנה, בדיקות הריון, פיזיותרפיה ועוד. לרוב מדובר על שירותים רפואיים שזמינותם במערכת הבריאות הציבורית נמוכה מאוד (לעיתים מדובר על המתנה של חודשים לקבלת טיפול ו/או התייעצות עם רופא).

ספורטאים שקיימת להם בעיה אורתופדית או אחרת זקוקים לטיפול מהיר כדי שיוכלו להתחיל לטפל בבעיה ולחזור להתאמן. אם הם יפנו אל הרפואה הציבורית, הם יאלצו להמתין זמן רב, לא יחזרו להתאמן, יחרגו מתוכנית האימונים, ירדו ברמת הכושר. ובכך ירדו לטמיון חודשים ולעיתים גם שנים רבות של אימונים. במקרים מסויימים אף לוותר על המטרות והיעדים הספורטיביים.

ספורטאי שיש לו פוליסת ביטוח אמבולטורי במסגרת הפוליסה לביטוח ספורטאים, יוכל לפנות אל הרפואה הפרטית, לקבל מענה מהיר מאוד ולשלם על כך מכספי הביטוח. הביטוח מקנה לספורטאי את האפשרות לחזור לפעילות בצורה המיטבית ביותר ולהבטיח את הטיפולים ברמה הגבוהה ביותר שינתנו על ידי רופא מומחה לבחירתו.

כך לדוגמא, אם ספורטאי סובל מקרע ברצועות או מכאבי ברכיים כתוצאה משחיקת סחוס, הבירור הראשוני יפנה אותו לביצוע של בדיקות MRI. במקום להמתין לבדיקה כזו חודשים רבים ניתן לקבל אותה באופן מיידי (תוך 72 שעות) ברפואה הפרטית ולהתחיל לטפל בבעיה מיד לאחר מכן. 

טיפול מהיר ומדויק משמעותו חזרה מהירה לשגרה.

מלאו את הטופס לקבלת הצעה
אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

סוגים של בדיקות נפוצות במסגרת הביטוח לשירותים אמבולטורי

להלן סוגים של בדיקות נפוצות לספורטאים ולשאר האוכלוסיה שההמתנה אליהן במערכת הציבורית היא גבוהה

כיסוי אמבולטורי בפוליסת ביטוח הבריאות

שאלות תשובות:

מומלץ לבדוק שני דברים חשובים. הראשון: תקרת וגובה ההשתתפות העצמית בבדיקות השונות. הביטוח מגדיר מה אחוזי ההשתתפות שלו בכל בדיקה ובדיקה. חשוב לבדוק שמדובר במכסה גבוהה כי עלות הבדיקות עשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים.

הדבר השני: האם הפוליסה הינה כתב שירות או נספח לביטוח. כתב שירות ניתן במסגרת שירות חיצוני שחברת הביטוח רוכשת עבור המבוטחים. נספח לביטוח הוא חלק מפוליסת הבריאות שלכם.

ככלל, לרוב השירות יהיה יותר טוב כאשר נותן השירות הינו חברת הביטוח ולא גוף חיצוני.

הכיסוי האמבולטורי משתנה מעט בין חברה לחברה. החשוב הוא שהסוכנות המלווה תדע לנצל את עיקרי הפוליסה ולהנחות את המבוטח כיצד לתמרן ולהפיק את המירב מהכיסוי הביטוחי.

יש לוודא שהרופא הינו מומחה בתחומו ומוגדר ככזה. תחת תנאי זה אפשר לפנות לכל רופא בארץ.

כפי שציינו קודם, ספורטאים חשופים לפגיעות משביתות פעילות יותר מכל אדם אחר באוכלוסיה. באמצעות ביטוח בריאות לספורטאים עם הרחבה לכיסוי אמבולטורי, יוכל הספורטאי לצמצם באופן ניכר את זמני הטיפול של מערכת הבריאות הציבורית העמוסה ובכך לחזור לפעילות הספורט האהובה בהקדם.

לסיכום, אם אתם ספורטאים, יתרונות העיסוק בכל ענף ספורט באשר הוא הם ברורים אך חשוב להכיר שהעיסוק בספורט בצורה תובענית מביא עמו סיכוני פציעות שעשויים לפגוע בשגרת היום יום ובשגרת האימונים ובמקרים קיצוניים אף להשבית אתכם מפעילות.

בירור מהיר וקבלת מענה טיפולי ראוי, יסייע לכם לחזור לפעילות הרבה יותר מהר. במקום שתמתינו כל כך הרבה זמן למענה ברפואה הציבורית, רכשו פוליסת ביטוח אמבולטורי שתוכלו להפעיל בדיוק בזמנים האלו. אנו במרכז לביטוח מקצועות הספורט מזמינים אתכם להתייעץ איתנו ולבנות יחד את הפוליסה שהכי מתאימה עבורכם.

ביטוח בריאות - המלצות ספורטאים
ביטוח למאמני כושר

צרו איתנו קשר ונשמח לעזור:

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן