ביטוח לרוכבי אופניים

תחום רכיבת האופניים (רכיבת כביש ורכיבת שטח) הוא ענף שצובר תאוצה גדולה בישראל בשנים האחרונות.

רכיבה על אופניים היא ספורט בריא ומלא בהנאה אך לעיתים עלול לגרור עמו גם מגוון פציעות שחלקן קשורות באופן הרכיבה ובעומס האימונים על הספורטאי וחלקן פציעות כתוצאה מנפילות ותאונות פיזיות.

 בכתבה הבאה נדבר על ביטוח רכיבת אופניים.

ענף רוכבי האופניים והסיכונים שבו

רכיבה על אופניים היא ספורט מהנה ומספק הן מבחינת הכושר שהוא בונה למתאמנים והן מבחינת האתגר שהוא מציב בשטח והיכולת להנות ממגוון נופים. יש רוכבים שאוהבים לרכב בשטחים עירוניים וכבישים בין עירוניים ויש כאלו שיבחרו בשלל מסלולים אתגריים – סינגלים, דאון היל, רכיבת אינדורנס (single / Down Hill / Endurance) ברחבי הארץ.

לא משנה אם המסלול מתבצע על משטח ישר או במסלול הכולל עליות וירידות, הסיכוי לפציעה קיים ומוחשי.

הפציעות המאפיינות את רוכבי האופניים קשורות לרוב במנח לא נכון של אזור הגב והידיים. אחת הפציעות היותר מוכרות היא Cyclist hand (יצירך גם לרוב טיפול של פיזיותרפיה ממושך). מדובר על פציעה אשר פוקדת את אזור העצב שנמצא בכף היד כתוצאה מהחזקה לא נכונה של אזור הכידון. מדובר בפציעה שמחייבת טיפול עם סד במקרה הפשוט ובמקרה היותר מתקדם יש צורך בטיפול אלקטרו תרפיה שהינו טיפול פרטי שלא כלול בסל הבריאות.

אל הפציעות האלו מצטרפות גם פציעות הקשורות בכאבים בעמוד השדרה כתוצאה ממנח שאינו נכון וגובה כיסא שלא מותאם לרוכב.

סוג הפציעות השני קשור לנפילות של מתאמנים. בין הפציעות היותר מוכרות היא שברים בעצם הבריח כתוצאה מנפילה, שבר באזור הצוואר, פריקות כתף חוזרות ועוד.

כל הפציעות הללו, בין אם מדובר בפציעות מנפילה או פציעות עקב רכיבה שאינה נכונה, מצריכות טיפולים מהירים באופן פרטי כי מערכת הבריאות הציבורית בישראל לוקה בחסר בזמן התגובה ובאיכות הטיפול הרפואי. ביטוח לרכיבת אופניים יכול לעזור מאוד במקרים אלו.

מלאו את הטופס לקבלת הצעה
אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

החשיבות של ביטוח לרוכבי אופניים

ביטוח הבריאות הממלכתי כולל בתוכו מגוון תרופות וטיפולים סטנדרטיים. טיפולים בגין פציעות של רוכבי אופניים לרוב לא יכללו בסל ואם כן, יהיה עליכם להמתין זמן רב לתור. על מנת שלא תשלמו סכומים גבוהים מאוד בזמן שאתם חלילה מושבתים מהפציעה, כדאי שיהיה לכם ביטוח לרוכבי אופניים.

הביטוח מיועד לכל מי שמבצע רכיבה כתחביב. הביטוח אינו מתאים למי שמקבל שכר כספורטאי בתחום. כמו כן, עבור מאמנים, מומלץ לרכוש ביטוח אחריות מקצועית למאמני רכיבת אופניים לכל מקרה שמתאמן חלילה נפצע.

אילו ביטוחים מוצעים עבור רוכבי אופניים?

עבור רוכבי אופניים חובבים יש שתי פוליסות ביטוח מומלצות היוצרות ביטוח אחד מצוין שיהווה רשת ביטחון במקרה של פציעה.

פוליסת ביטוח תאונות אישיות – המעניקה כיסוי במקרה של שברים, נכות או מוות.

פוליסת ביטוח בריאות פרטי לרוכבי אופניים המעניקה כיסוי לשלל אבחונים וטיפולים מהרפואה המשלימה והרפואה הקונבנציונאלית כמו טיפולים אצל אורתופד פרטי.

ביטוח לפציעת אופניים
היתרונות של ביטוח לרוכבי אופניים:

לסיכום, אם אתם רוכבי אופניים חובבים או כאלה שמתחרים בתחריות רכיבת אופניים, מומלץ מאוד שיהיה לכם ביטוח רוכבים שיהווה רשת הגנה כספית במקרים של פציעות. פנו אלינו, למרכז לביטוח מקצועות הספורט ואחד המומחים שלנו ישמח להעניק לכם את כל המידע ולהתאים לכם הכיסוי הביטוחי המתאים לכם באופן אישי.

ביטוח בריאות - המלצות ספורטים
ביטוח למאמני כושר

צרו איתנו קשר ונשמח לעזור:

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

דילוג לתוכן