ביטוח לשחיינים

שחייה חובבנית היא אחד מענפי הספורט האהובים ביותר וכמו בכל ספורט, גם במקרה זה, השחייה מתאפיינת במגוון סוגי פציעות המחייבות טיפול רפואי ממוקד.

לא אחת אנחנו שומעים על ספורטאים שהושבתו במסגרת פציעה ולא קיבלו טיפול רפואי מיטבי במסגרת מערכת הבריאות הציבורית. במאמר הבא נדבר על ביטוח לשחיינים (ביטוח לעוסקים בשחייה).

ענף השחייה והסיכונים שקיימים בו

ענף השחייה נחשב לאחד מענפי הספורט היותר פופולאריים שיש ואנשים רבים אוהבים לעסוק בו כדי להיכנס לכושר. חלק מהאנשים הולכים לשחיית בוקר שלוש או ארבע פעמים בשבוע וחלקם משלימים אימונים כחלק משגרת הכושר המתחילה בחדר הכושר.

אומנם שחיה נחשבת כ"בריאה יותר" מענפי ספורט אחרים אך גם היא עלולה להביא לפציעות שחייה. הפציעות מתרחשות בעיקר מעומס יתר ופחות מחבלות ישירות. זה עשוי להתבטא בגמישות יתר של המפרקים וכתוצאה מכך פריקות חוזרות, פציעות וקרעים בשרירים עקב מאמץ יתר שלא מותאם ליכולת של המתאמן וטכניקות לא נכונות של שחייה המביאות למגוון פציעות נוספות.

אדם שאינו עוסק בשחייה כמקצוע, עשוי להיפצע ולהיות מושבת לתקופה ממושכת מעבודתו. ביטוח לשחייה בהחלט יכול להוות רשת ביטחון שתאפשר למתאמן לקבל סיוע רפואי פרטי, מקצועי ומהיר.

כל מי שעוסק בספורט מכיר את העובדה שדלקות או פציעות כרוניות עלולות להכביד על שגרת האימונים. באמצעות פוליסת ביטוח ספורטאים, ניתן לתת לשחיין החובב והמקצועי רשת ביטחון רפואית וכלכלית שבאמצעותה ניתן לחזור להתאמן ולחזור לשגרה.

מלאו את הטופס לקבלת הצעה
אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

מה החשיבות של ביטוח לשחיינים?

שחיינים חובבים לא תמיד מודעים לפציעות שעשויות להיגרם להם. לפעמים, הפציעה כתוצאה מהשחייה משביתה אותם לגמרי מעיסוקיהם הרגילים וכמובן מסיתה אותם מתוכנית האימונים השגרתית ומצריכה טיפול רפואי מהיר במטרה לחזור לשגרת האימונים.

כיום, ביטוח הבריאות הממלכתי לא כולל כיסוי מלא על מגוון בדיקות, אבחונים וטיפולים וההמתנה לאלה יכולה לקחת זמן רב בעקבות העומס החריג שחל על מערכת הבריאות הציבורית בישראל. כדי שהמתאמן יוכל לחזור אל עיסוקיו כמה שיותר מהר, עליו לקבל טיפול רפואי מהיר ומקצועי ככל האפשר שמתחיל באבחנה מהירה ומקצועית אשר יכולה להינתן במסגרת הרפואה הפרטית.

כיום, מענה מקצועי מאוד ומהיר לפציעת ספורט עושה את כל ההבדל באורך מסע ההחלמה של האתלט. טיפולים ומענה זה ניתנים על ידי הרפואה הפרטית אך העלות שלה היא גבוהה מהרגיל. כיסוי ביטוחי המיועד לפציעות ספורט של שחיינים יהווה רשת ביטחון בדיוק במקרים האלו. בעת פציעה יוכל המתאמן להפעיל את פוליסת הביטוח ולקבל את המענה שהוא זקוק לו מבלי לחפש מימון.

עבור שחיינים חובבים ולא שחיינים שזהו המקצוע שלהם ומקבלים שכר, ישנם מספר ביטוחים המרכיבים את ביטוח השחיינים:

  1. ביטוח תאונות אישיות – ביטוח שיהווה עבורכם רשת ביטחון במקרים של שברים (החלקה בשטח הבריכה), נכות או חלילה מוות.
  2. ביטוח בריאות – ביטוח שיאפשר לכם לקבל כיסוי בגין בדיקות דימות כמו MRI, טיפולים מהרפואה המשלימה ועוד שלל טיפולים ואבחונים המוצעים על ידי הרפואה הפרטית. חשוב לציין שבמסגרת ביטוח הבריאות לספורטאים ניתן לשלב טיפולים של עיסוי רפואי, פיזיותרפיה, דיקור ועוד וכל זאת במימון מלא או חלקי של הביטוח. 
 

 כמו כן, אם אתם מאמנים ואתם מפעילים חוג שחייה, חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למאמנים למקרים שבהם מתאמנים נפצעים ומגישים תביעה עקב זאת כנגד מדריך השיחה.

ביטוח לשחיה
היתרונות שקיימים בביטוח שחייה

לסיכום, אם אתם נהנים מספורט השחייה, חשוב שתהיו מודעים למגוון סוגי הפציעות המאפיינות ספורט זה. כמו כן, חשוב מאוד שתדאגו לביטוח שחייה לכל צרה רפואית שלא תגיע. אנו במרכז למקצועות הספורט מבטחים בכל שנה ספורטאים רבים העוסקים בשחייה, בואו להרכיב יחד איתנו את פוליסת הביטוח שתהווה עבורכם רשת ביטחון.

ביטוח בריאות - המלצות ספורטים
ביטוח למאמני כושר

צרו איתנו קשר ונשמח לעזור:

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן