ביטוח לחוגי ספורט

בארץ קיימים מאמנים רבים המקיימים חוגי ספורט לילדים צעירים ומבוגרים כאחד, כאשר אופן הפעילות והעצימות מותאמים לגיל המתאמנים וליכולות הפיזיות שלהם. למרות ההתאמה ומשנה הזהירות שלוקח כל מאמן, המתאמנים עשויים להיפצע. פציעות ספורט יכולות להתבטא בדלקות גידים ושרירים, בנקעים, שברים ואף פציעות חמורות שמותירות אדם נכה.

מאמן בחוגי ספורט חייב שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית. בכתבה הבאה נדבר על ביטוח אחריות מקצועית להפעלת חוגי ספורט.

הסיכונים שעומדים בפני מפעילי חוגים

כשמדברים על סיכונים בהפעלת חוגי ספורט, יש להפריד בין מתאמנים מבוגרים למתאמנים צעירים. ילדים ובמיוחד ילדים צעירים מתנסים בסוגי ספורט שונים באמצעות חוגים. הם לא מגיעים עם ניסיון בתחום, הם עשויים לבצע פעולות מוטוריות בצורה שגויה ומערכת השלד שלהם שעדיין לא הבשילה לגמרי, לא תמיד מספיק חזקה והם נתונים לנקעים ושברים בשכיחות גבוהה. מאמני חוגים ומפעילי חוגים חייבים לקחת משנה זהירות גבוה כאשר מדובר בילדים צעירים כי דווקא אצלם הסיכוי להגיע לפציעת ספורט הוא מהגבוהים שיש.

גם מבוגרים נהנים כיום מחוגי ספורט מגוונים והם בדומה לילדים, עשויים לחוות פציעות, אך לא בשכיחות של הילדים הצעירים. עם זאת, אל למאמן או מפעיל חוג לחשוב שאם השכיחות נמוכה יותר והסיכוי נמוך יותר, הוא לא חייב לקחת משנה זהירות. לפעמים, בשל קשיחות השלד בגיל מבוגר, הפציעות עשויות להיות חמורות אף יותר.

כמו שאתם מבינים, בשני המקרים מפעילי חוגי ספורט חייבים להכיר במצבים אלו ולהבין שכל פציעה קלה או חמורה עשויים להביא לתביעתם וסגירת העסק בעקבות כך. ביטוח חוגי ספורט הוא הכרחי וחשוב מאוד. עליכם לבטח כל מאמן ספורט שמעביר אצלם חוג ספורט בביטוח אחריות מקצועית למאמן הכושר שמעביר את שיעורי הספורט או חוגי הספורט אצלו בסטודיו. 

עוד סיכון שקיים בפני מפעילי חוגים הוא פציעה עקב ליקויים של המבנה או של ציוד האימון. יש אפשרות לבטח בגין סיכונים אלו במסגרת ביטוח לעסק בתחום הכושר,  מומלץ להתייעץ על כך עם סוכן הביטוח.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

למה חשוב לדאוג לפני שאתם רוכשים ביטוח אחריות מקצועית למאמני החוגים שלכם?

כל מאמן בחוג ספורט בסטודיו שלכם צריך שיהיה לו תעודת מדריך כושר רלוונטית ממוסד מוכר, תעודת עזרה ראשונה בתוקף והצהרות בריאות חתומות של כל מתאמני החוג. שלושת הפרמטרים האלו הם תנאי מחייב של חברות הביטוח לפני שתרכשו עבורם ביטוח אחריות מקצועית. אם המאמנים שלכם הם מאמנים איכותיים ומקצועיים, יהיו ברשותם הפרמטרים האלו ולא תהיה לכם בעיה להפעיל ביטוח לחוגים.

איפה ניתן לרכוש ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' לתחום זה?

ביטוח אחריות מקצועית למפעילי חוגים ניתן לרכוש אצלנו במרכז לביטוח מקצועות הספורט. אנו דואגים לביטוח עם גבולות אחריות רחבים. דבר זה חשוב מאוד בעת רכישת ביטוח זה, על מנת שהוא יהיה יעיל עבורכם. אתם רוצים שבמצב של תביעה, הביטוח יכסה את כל הנזקים הכספיים ולא רק את חלקם, לכן הגבולות הרחבים חשובים מאוד. כמו כן, אנו שמים דגש גדול גם על הנושא של רצף ביטוחי. לא פעם מתאמנים נפצעים ורק לאחר כמה שנים משייכים את הפציעה לחוג שהיו בו לפני כמה שנים ותובעים את מאמן החוג ומפעיל המקום.

אנחנו פה בשבילך

אם את מפעילים סטודיו לחוגי ספורט, פנו אלינו למרכז לביטוח מקצועות הספורט ואנו נדאג להתאים לכם ביטוח אחריות מקצועית משתלם עבור המאמנים שלכם.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לקבלת הצעת מחיר לביטוח חוגים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.