ביטוח למאמנים בZOOM

אימוני כושר חשובים מאוד עבור הבריאות שלנו ואורח החיים הבריא. בתקופה כמו קורונה אשר אינה מאפשרת יציאה מהבית, כולנו נאלצנו להעביר את אימוני הכושר מהפארק הקרוב וחדרי הכושר לתוך הבית.

גם מאמני הכושר עשו את השינוי והחלו להעביר אימונים בשלט רחוק דרך ה- ZOOM ואפליקציות נוספות. המעבר לאימונים בשלט רחוק הוא מבורך, שכן ניתן להמשיך לעבוד מבלי להיפגש או לצאת החוצה, אך בנושא של אימוני כושר הוא גם כרוך בסיכונים אשר קשורים בחוסר היכולת של המאמן לראות את ביצוע התרגילים של המתאמן ולתקן אותם במידת הצורך.

במאמר זה נדבר על הפיתרון של ביטוח לאימונים און ליין אשר ישמור עליכם מסיכונים אלו.

אימוני כושר בשלט רחוק באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות

אימוני כושר ואורח חיים בריא הפכו בשנים האחרונות להיות במודעות של רובנו. אנשים רבים דואגים לצאת להליכה, ריצה, שחיה, אימון בגינה או בפארק הקרוב. החשיבות של האימונים עבור הגוף היא גדולה והיא מאפשרת לנו לשמור על משקל תקין, מסת שריר טובה, סיבולת לב ריאה ועוד השפעות נהדרות על הגוף. אך מה עושים בתקופה שאסור לצאת מהבית כמו בתקופת הקורונה שפקדה אותנו ועדיין לא הסתיימה? בתקופה זו מאמנים רבים שינו את שיטת העבודה בה המאמן נפגש עם המתאמן, ועברו להשתמש בטכנולוגיות דיגיטליות שונות אשר מאפשרות להם לקיים אימונים מול מתאמן או מספר מתאמנים.

אחת האפשרויות הדיגיטליות הרווחות בתקופה זו, היא האימון דרך אפליקציית ה- ZOOM, SKYPE ואפליקציות נוספות. באמצעות האפליקציה ניתן לנהל שיחת וידאו עם מספר משתתפים בו זמנית, כאשר ניתן לראות על גבי מסך המחשב או הסמארטפון את כל המשתתפים בחלוקה לקוביות. האפליקציה מאוד נוחה ומאמנים רבים עברו לעבוד בשיטה זו, כאשר הם מעבירים דרכה אימון אונליין. מאמנים נוספים מצלמים סרטוני אימונים ומעלים אותם לקבוצות הוואטאפ, פייסבוק וערוצי יוטיוב מיועדים.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אילו סיכונים טמונים בהעברת אימון בשלט רחוק?

לפני הקורונה, כאשר מאמן היה נפגש עם מתאמן או מספר מתאמנים הוא היה מבצע דוגמא של התרגיל ועובר בין המתאמנים על מנת לתקן את הדרך בה הם עושים את התרגיל. ליציבה נכונה ותרגיל באופן נכון ותקין יש חשיבות רבה. תרגיל שנעשה בצורה לא נכונה עלול לגרור עימו פציעות ספורט ונזקים לטווח קצר וארוך.

כאשר מאמן עושה אימון בשלט רחוק באמצעות אפליקציות שונות, הוא למעשה לוקח את הסיכון כי יש מתאמנים אשר לא יבצעו את התרגילים באופן תקין והם עלולים להיפצע כתוצאה מכך. כמו כן, כאשר עושים אימון מקצועי פנים מול פנים, מביא איתו המאמן ציוד ספורט מקצועי, דבר אשר לעיתים חסר למתאמנים בבית. גם אם האימון נעשה בשלט רחוק, עדיין אחריות האימון היא של המאמן והוא חשוף לתביעות נזיקין ממתאמנים אשר ניזוקו מהאימון או קישרו פציעה מסוימת לאימון שעשו. למאמן למעשה אין כל שליטה במצב זה והוא יכול רק לתאר את סיכוני התרגיל במילים.

הפתרון הוא הרחבת ביטוח מקצועי לאימוני כושר און ליין

כל מאמן כושר עוד לפני תקופת הקורנה היה חשוף לתביעות רשלנות מקצועית מצד מתאמנים במידה ונגרם פציעה לאחד מהם. פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר נועדה לכסות את התביעות הללו עד לסכום הביטוח שסוכם מראש. סכום זה נקרא בשפה מקצועית "גבול אחריות", ככל שסכום זה יהיה גבוה יותר כך גם גובה הפרמיה לתשלום תעלה בהתאם.

בכל  הנוגע להרחבת הכיסוי לאימונים און ליין – חלק מחברות הביטוח הבינו שצריך לתת מענה לסוג זה של אימונים ומאפשרות הרחבה לפוליסת אחריות המקצועית הקיימת.

כך לדוגמה – חברת מנורה ביטוח מאפשרת תחת הביטוח "טופ ספורט" לבצע אימונים בזום ובאפליקציות דומות.

יש לשים לב שלרוב חברות הביטוח יש סייגים ומגבלות בעבור כיסוי זה. ככלל – הכיסוי הביטוחי לאימוני און ליין לא יכלול בתוכו פגיעת מתאמנים שנבעה משימוש בערוצי יוטיוב, סרטוני רשת, אלא רק אימון שבו המאמן יכול לצפות און ליין במתאמנים.

ביטוח אחריות מקצועית למאמנים בשלט רחוק

אנו במרכז לביטוח מקצועות הספורט זיהינו את הסיכונים העומדים בפני מאמני הכושר בתקופה זו ועל כן דאגנו לכיסוי מיוחד אשר מבטח אתכם בביטוח אחריות מקצועית למאמנים בשלט רחוק.

עם פוליסה זו אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי אם תיקלעו למצב בו מתאמן תובע אתכם על נזק גופני שקרה לו כתוצאה מהאימון הדיגטילי שהעברתם, אתם תהיו מכוסים מבחינת הוצאות משפט ובגין פיצויים אם חלילה ויהיו.

מרכז הביטוח למקצועות הספורט מתמחה בכל הקשור בבביטוח אחריות מקצועית בתחומים אלו. נשמח לעמוד לרשותכם גם בתקופה זו.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לקבלת הצעת מחיר לביטוח אימוני און ליין

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות