ביטוח השתלות בפוליסת ביטוח הבריאות

לצערנו קיימת בעיה קשה במדינת ישראל במתן פתרונות להשתלת איברים לחולים קשים. לעיתים קרובות חולים נפטרים לפני שהם מצליחים לסיים את התור הארוך להשתלה.

 בעיה זאת הובילה את חברות הביטוח הפרטיות למתן פתרונות חלופיים. ביטוח השתלות איברים יפתח לחולה דלתות ומרכזי השתלות איברים בחו"ל. 

במאמר הבא נדבר על ביטוח השתלות במסגרת פוליסת ביטוח הבריאות הפרטית.

מדוע התור להשתלות בישראל הוא ארוך?

חוק בריאות חובה בישראל קובע כי אדם יהיה זכאי להשתלה במידה והוא עומד בשני הקריטריונים הבאים: האיבר הפסיק לעבוד ולא ישוב לעבוד לעולם והחולה נמצא בסכנת חיים ממשית. לצערנו, אנשים שעומדים בתנאים אלו, נכנסים לתור ארוך מאוד ולא תמיד מספיקים לקבל את ההשתלה בזמן.

מדינת ישראל היא מדינה קטנה עם מעט אזרחים ועם אחוז קטן של תורמים. הסיבות לתרומות המועטות נובע מסיבות דתיות האוסרות קציר איברים, השקפות עולם של מגוון קבוצות באוכלוסייה והמודעות הנמוכה לחתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים.

כל אלו מביאים למצוקה קשה במציאת תורמי איברים וחולים רבים נאלצים להמתין זמן רב עד מציאת איבר וכל זאת כאשר הם נמצאים בסכנת חיים מידית.

מלאו את הטופס לקבלת הצעה
אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

ביטוח בריאות פרטי עם הרחבה להשתלות – מדוע זה כדאי?

אל מול חוק בריאות חובה והקריטריונים לזכאות להשתלה, עומד הביטוח הפרטי עם הרחבת ביטוח השתלות איברים שבו כדי להיות זכאי להשתלה, יש לעמוד בקריטריון אחד בלבד – חוות דעת של רופא מומחה.

מבוטחי הביטוח הפרטי מקבלים גישה למספר "בנקי איברים" הקיימים בכל העולם ולא רק בישראל וכך למעשה הסיכוי למציאת איבר מתאים הוא גבוה בהרבה והתור מתקצר משמעותית.

מעבר לכך, הביטוח הפרטי מכסה את כל ההוצאות הכרוכות בהשתלה כמו: הטסה של האיבר או המבוטח לחו"ל, כיסוי עלויות ללא תקרה, תשלום גמלה חודשית עד 60 חודשי תשלום ועד גובה של 5,000 ₪ בחודש.

חברת הביטוח מעמידה לרשות המבוטחים בפוליסת ביטוח השתלת איברים בחו"ל, מחלקה ייעודית העוסקת בתיאום בין האדם המושתל לאיבר. מדובר על הליך מורכב מאוד הכולל המון תיאומי נתונים פיזיים וגנטיים וגם הליך בירוקרטי לא פשוט בין מרכז ההשתלות בארץ למרכזי ההשתלות בחו"ל.

ביטוח השתלות איברים

שאלות תשובות:

בישראל בכל רגע נתון ממתינים למעלה מ-1,000 מועמדים לאיבר המתאים להם. לצערנו רוב המועמדים לא ישרדו את ההמתנה. לממתינים צפויה תקופה ארוכה ומלאת סבל, קשיים ואי וודאות.

 באמצעות הביטוח הפרטי ניתן לקצר את הליך ההמתנה ולהגדיל את הסיכויים של המועמד לקבל את ההשתלה של האיבר המיוחל ולחזור לאורך חיים תקין.

בהחלט! גם אם אין למבוטח הרחבה של ניתוחים בחו"ל, הוא יהיה זכאי לכיסוי בגין טיסה (גם טיסת נוסעים רגילה ובייחוד הטסה רפואית) להשתלה או הטסת האיבר לחו"ל וכמובן גם למלווה מטעמו במידת הצורך. כיסוי הביטוח כולל הוצאות לינה בחו"ל, שינוע, הוצאות מחיה במדינת היעד ועוד. 

ככלל, ביטוח בריאות קונים ברגע שמתאפשר (מבחינה בריאותית) ולא כשצריך, מאחר וברגע הצורך וכשמצב הרפואי הבעייתי יתגלה, חברת הביטוח לא תהיה מוכנה לקבל את המבוטח.

לביטוח השתלות ניתן להצטרף מגיל 0 ועד גיל 69. כדאי להוסיף הרחבה זו בפוליסת הביטוח הפרטי כבר בהתחלה גם מהסיבה שאנו לא יכולים לדעת מתי חלילה נזדקק להשתלה ולכספי הביטוח וגם מהסיבה שיש בביטוח זה תקופת אכשרה של 90 ימים, זמן יחסית ארוך עבור אדם שזקוק להשתלה דחופה. הצטרפות להרחבת ביטוח השתלות בביטוח הפרטי, תדאג שיהיה לכם כיסוי עבור מקרים אלו וקיצור זמן ההמתנה באופן משמעותי.

באופן כללי, כולנו חשופים לאותם סיכונים (אם להוציא נטיות גנטיות) אולם ספורטאים מביאים את גופם למצבי קיצון. 

למרות העובדה שכולנו מכירים את היתרונות של אורך חיים ספורטיבי והתרומה הכללית לבריאות הספורטאי, ישנו גם צד שני למתרס אשר חשוב לדבר עליו.

כך למשל "ספורטאי משך" כגון ריצות ארוכות, טריאטלון, משתתפי איש הברזל וכד'.  יכולים להגיע למצבים של אי ספיקת כליות, דופן לב מעובה וכד'. 

לסיכום, בביטוח הבריאות הפרטי יש מגוון הרחבות, בין ההרחבות נמצא גם ביטוח השתלות שהינו חשוב מאוד במקרים שבהם יש צורך בהשתלה דחופה. אנשים מחכים בתור זמן רב להשתלה ולפעמים לא זוכים להגיע אליה. כשיש הרחבת ביטוח השתלות, התור מתקצר משמעותית וניתן להציל כך חיים של אנשים. אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו, המרכז לביטוח מקצועות הספורט. אנו נסייע לכם בהתאמת ההרחבה הנכונה והמשתלמת ביותר.

ביטוח בריאות - המלצות ספורטאים
ביטוח למאמני כושר

צרו איתנו קשר ונשמח לעזור:

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עם חברים שלכם:

המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.

לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

Call Now Button דילוג לתוכן