ביטוח למטפלים בנטורופתיה

ביטוח למטפלים בנטורופתיה הוא עניין מהותי, הפעלת פוליסה מתאימה מקנה להם שקט נפשי במקרה שלקוח יחליט לתבוע אותם על נושא רשלנות מקצועית.

מומלץ מאד לכל מטפל בתחום הנטורופתיה לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למטפלים המתאימה להיקפי עבודתו ולשיטות הטיפול שפיתח עם השנים.

הסיכון במקצוע נטורופתיה

שיטת הנטורופתיה היא אחת מאפשרויות הריפוי הכלולות ברפואה האלטרנטיבית. החשיבה הבסיסית בשיטה זו היא שלגוף יש יכולות לרפא את עצמו אך עלינו לעודד את הגוף לבצע זאת באמצעות מהלכים שונים כמו תזונה נכונה ומאוזנת, שימוש בצמחי מרפא, ביצוע פעילות ספורטיבית באופן קבוע ותדיר ושימוש בשמנים אתריים.

דרך הפעולה של הנטורופתים היא הקניית אורח חיים בריא לכל מטופל בהתאם לבעיותיו הרפואיות היום והמלצה על ביצוע טיפול תחזוקתי מונע כדי לעצור בעיות חמורות יותר בעתיד. הטיפול המומלץ מתייחס לרבדים שונים בגוף ולצורך הספציפי של כל אחד מהם.

קיימות הוכחות כי מטפלים מסוימים יצרו בעזרת טיפול מתאים, מהפך בבריאותו של לקוח זה או אחר שסבל שנים רבות ממחלות כרוניות הקשורות במערכת הנשימה, אלרגיות, מחלות לב, סוכרת השמנה, תשישות ועוד. רוב הלקוחות מרוצים מאד מהשינויים החיוביים בתחושותיהם ובחיוניות שלהם בעקבות השינויים שיישמו.

כל מטפל מסגל לעצמו את מסלולי הפעילות המשלבים את עקרונות הנטורופתיה המתאימים באופן פרטני לכל אחד מלקוחותיו. ביטוח אחריות מקצועית למטפלים – ביטוח למטפלים בנטורופתיה

חשוב שאתם כמטפלים בנטורופתיה תגנו על עצמכם מפני תביעות אפשריות מלקוחות לא מרוצים ולכן רצוי מאד שתרכשו פוליסה ייעודית לתחום טיפול ספציפי זה.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח נטורופתים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים בנטורופתיה

הסעיפים המהותיים בפוליסת ביטוח למטפלים בנטורופתיה שעליהם אתם עלולים להיתבע:

  • נזק בשל טעות באבחון, טיפול רשלני או טיפול לא נכון במחלה.
  • צד ג' – נזק למטופל או למטפל / במכון (צד ג') ובכל מקום בו אתם עובדים
  • הוצאות ושירותים משפטיים בגין התביעה
  • תקופת דיווח מאורכת

תביעות של רשלנות כנגד מטפלי נטורופתיה

בשנים האחרונות חלה עלייה גדולה בכמות התביעות המוגשות לבית המשפט בגין רשלנות נגד מטפלים העוסקים בתחומים שונים של הרפואה האלטרנטיבית כולל נטורופתים ולכן חשוב שתקדישו לנושא זה מחשבה עמוקה ותרכשו פוליסת אחריות מקצועית התואמת את הפעילות הספציפית שלכם.

לקוח המקבל טיפול נטורופתי עלול לטעון לדוגמה שהשימוש בתוספי מזון שעליהם קיבל המלצה גרם לו לנזק בלתי הפיך או ההנחיה לבצע סוג מסוים של ספורט גרמה לו לבעיה אקוטית באיבר זה או אחר.

הטיפול שלכם מקיף הרבה מאד קהלים, אנשים נורמטיביים, אנשים בעלי מוגבלויות שונות, ילדים ומתבגרים. אצל כל אחד מהלקוחות הללו חלים שינויים ותמורות במהלך חייו שעלולים ליצור אצלם תחושה שבדיעבד הטיפול שקיבלו הזיק להם, האבחון היה שגוי, יצר בעיות בריאותיות או הסקת מסקנות אחרות של הלקוח.

אתם צריכים להיות מוכנים לכל אפשרות ולכל תרחיש ולהציב לעצמכם סטנדרטים של עבודה הכוללים הקשבה לדברי הלקוח והענקת מלוא העזרה האפשרית ברף העליון של האחריות. 

אתם המטפלים בנטורופתיה המתפרנסים מעבודתכם צריכים להביא בחשבון שקיימת תמיד אפשרות שלקוח יתבע אתכם. אם התביעה תתקבל מדובר בסכומי כסף גבוהים ובפגיעה קשה בשמכם המקצועי סביר להניח שהנושא ידיר שינה מעיניכם במשך לילות ארוכים, לאור ההשלכות של התביעה על העתיד המקצועי שלכם.

נטורופתים שלא הפנימו צורך זה ונתבעו, הפסידו ימי עבודה רבים בהכנות לדיונים המשפטיים ובדיונים עצמם, שילמו כספים רבים כפיצוי לתובעים וספגו פגיעה קשה בתדמיתם המקצועית בקרב הלקוחות הקיימים שלהם וגם בקרב הלקוחות הפוטנציאליים ששמעו על כך.

פוליסת האחריות המקצועית הוא עבורכם גב וביטחון כלכלי כיוון שאם יתקיים מקרה ביטוח, הנזק ישולם על ידי חברת הביטוח ולא על ידכם באופן ישיר.

אנחנו פה בשבילך

הצוות המקצועי וחסר הפשרות שלנו, ימצא עבורכם את הפוליסה התואמת את סוג הפעילות שלכם, היקפי העבודה וקריטריונים מקצועיים נוספים שחשובים עבורכם. במיוחד אם אתם מטפלים בנישות ייחודיות או בסוגים מורכבים של אוכלוסייה.

עמודים קשורים:

שתפו עמוד זה:

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מטפלי נטורופתיה

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
לוגו המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה האלטרנטיבית

צרו קשר

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
הודעת וואטסאפ

הודעת וואטסאפ

דילוג לתוכן