ביטוח למאמני מחול וריקוד​

בשנים האחרונות חלה עליה בחשיבותה של פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למורים למחול עקב עלית מקרי התביעות בתחום ודרישות גופים שונים לחייב את מדריכי הריקוד בהצגת אישור ביטוח. למדו הכל על ביטוח למורי ריקוד בשורות הבאות:

ביטוח אחריות מקצועית למורים למחול וריקוד

עיסוק בתחום המחול נראה כלפי חוץ כתחום שקט יחסית אך העוסקים במלאכה כמוכם, מודעים לכך שההפך הוא הנכון. מדובר בתחום שקט כשמדובר בבלט קלאסי, מחול קלאסי או מודרני אך הסגנונות האחרים הופכים להרבה יותר קצביים ואירוביים, ג'אז, ריקודים לטיניים, היפ הופ, סימבו פיטנס אפרו ברזילאי, סלסה, ריקודים סלוניים, ריקודי בטן, ברייק דאנס, ואופציות נוספות.

מורים למחול הן השכירים והן העצמאיים מחויבים לטובתם להפעיל ביטוח אחריות מקצועית שיגן עליהם מפני תביעה של תלמידים בגין פציעות, תאונות או רשלנות מקצועית.  

מדובר בנושא אקוטי כיוון שכמות התביעות שהוגשו לבית המשפט בשנים האחרונות נגד מורים למחול בגין עילות מסוג זה, צמחו באופן מהותי.

פציעות ונזקים בעת אימוני המחול

במהלך האימונים נדרשים התלמידים ללא קשר לגילם או לתחום המחול שאותו הם לומדים לבצע כמה פעולות בסיסיות כמו חימום של השרירים באופן מדויק בהתאם להנחיות של המורה למחול. אי ביצוע פעולות החימום כנדרש עלולה ליצור עומס יתר על השרירים דבר שעלול להוביל לפגיעות גופניות ולעיתים אף פציעה בלתי הפיכה.

מורה למחול כמוכם מסתובב ברחבי הסטודיו במהלך השיעור אך קשה מאד להבחין בכל תנועה ובכל תזוזה של תלמיד ולהסיק מסקנה כי פעולה זו או אחרת אינה תואמת את ההוראות ועלולה ליצור נזקים לתלמיד.

במהלך השיעורים חשוף כל תלמיד לסיכונים הקשורים לתנועתיות שיוצר גופו ולפעילות הספורטיבית המואצת בהתאם לתנועות האישיות.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מאמנים

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
ביטוח מורי ריקוד

הקדישו מחשבה לעתידכם המקצועי

כל אחד מכם, המורים למחול ברחבי הארץ דואג לעתידו הכלכלי והמקצועי. תביעה בסכום עתק שתוגש חלילה נגד אחד מכם שלא הפעיל ביטוח אחריות מקצועית, תהפוך את הקערה על פיה. התובע ייעשה כל שניתן כדי להוכיח שהפציעה החמורה שלו נובעת מהתנהלות לא תקינה של המורה למחול שלא עקב אחר צורת הריקוד של התלמיד, שלא נתן הוראות ברורות או ששילב תנועתיות בעלת סיכון במהלך השיעורים.

תביעה מכניסה לסחרור כל אדם ומרגע זה ואילך אורח החיים שלו ישתנה לחלוטין, הוא יעשה כל שניתן כדי להוכיח את צדקתו כדי לא לשלם סכומי עתק עבור פציעה ספורטיבית, שלא בטוח שהוא הגורם האשם.

אז מה צריך לבדוק כשרוכשים ביטוח למקצועת הריקוד?

  • כאשר בודקים הצעות מחיר חשוב להסתכל על גובה סכום הביטוח והחשיפה לסיכון של מורה המחול. לדוגמה; מורה למחול "במשרה מלאה" ובעל כמות תמידים רבה יהיה חשוף לסיכון גבוה בהרבה ממדריך חדש שרק סיים את לימודיו ועובד באופן חלקי.
  • סכום הביטוח נקרא בשפה מקצועית "גבול אחריות". ככלל – ככל שגבול האחריות בביטוח גבוה יותר כך גם הפרמיה תעלה בהתאם.
  • סוגיה חשובה בנושא זה היא גובה ההשתתפות העצמית., כאשר בוחנים הצעת מחיר תופתעו לגלות את השוני בין חברות הביטוח השונות בנושא גובה ההשתתפות העצמית.
  • פעמים רבות מדריכי ריקוד ומחול נדרשים לבצע ביטוח בעקבות בקשה של גורמים כאלה ואחרים. בדקו שאתם מכוסים לפי תנאי החוזה שמחייב אתכם באמצעות סוכנות ביטוח מקצועית שיש לה ניסיון בתחום.

קבלו הצעה לביטוח מורי מחול וריקוד

במקרה של תביעה מקצועית, השאירו את הכאב ראש למקצוענים.

מי שהפעיל ביטוח אחריות מקצועית למדריכי ריקוד משאיר את ההתנהלות לחברת הביטוח, היא זו שמתמודדת מול התביעה ואם יש לשלם כספים על פי קביעת בית המשפט, הם ישולמו על ידי חברת הביטוח וכך לא תישקף למורה למחול סכנה כלכלית קיומית ועסקית, עקב התשלומים הגבוהים הללו.

למשרדנו ניסיון עשיר שנים בפתרונות ביטוח למקצועות הריקוד. פנו אלינו ונשמח לסייע.

עמודים קשורים:​

שתפו עמוד זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מדריכי מחול וריקוד

אני מאשר/ת שקראתי את תקנון האתר | מדיניות הפרטיות
המרכז לביטוח מקצועות הספורט
המרכז לביטוח מקצועות הספורט

המרכז לביטוח מקצועות הספורט הוא מיזם מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. המיזם מנוהל על ידי סוכן ביטוח מנוסה בעל הסמכה של מאמן כושר אשר מכיר היטב את הצורך של המאמנים ואת העסקים של עולם הכושר בישראל.